Laptop biznesowy, czyli jaki?

 

Laptop biznesowy to sprzęt dedykowany osobom, które pracują zdalnie, prowadzą firmę lub zajmują się tworzeniem grafiki, animacji itp. Jest to wydajny i solidny komputer, który równie dobrze sprawdza się w biurze, jak i podczas pracy w domu lub w podróży. Dzięki niemu można realizować złożone projekty i skomplikowane zadania. Aplikacje działają płynnie nawet pod dużym obciążeniem.

Laptopy biznesowe mogą kosztować nieco więcej, jednak użytkownicy w zamian zyskują gwarancję wydajności i szybkiej pracy. Sprzęty z tej grupy posiadają wyjątkowo trwałe obudowy. Dzięki nim można bez obaw przewozić laptopa samolotem, samochodem lub pociągiem. Ponadto jego konstrukcja jest lekka, co ułatwia transport komputera i zwiększa jego mobilność.

Sprawdź laptopy dostępne na https://www.komputronik.pl/category/5022/laptopy.html

Liczne porty i wejście umożliwiają podłączanie do laptopów biznesowych dowolnych akcesoriów. Dzięki nim praca staje się łatwiejsza - użytkownik może korzystać z myszy bezprzewodowej na USB, dysków zewnętrznych, pendrive’ów i innych przydatnych urządzeń. Porty są również niezbędne w przypadku używania projektora, który podłącza się bezpośrednio do laptopa w celu wyświetlenia prezentacji multimedialnych. 

Duża liczba złączy i wejść umożliwia jednoczesne użytkowanie wielu akcesoriów. Użytkownik nie musi ich odłączać od laptopa, co ma znaczenie, gdy pracuje się na wielu plikach jednocześnie. Różne dokumenty można przechowywać na odrębnych nośnikach i jednocześnie odczytywać je w tym samym czasie.

Poznaj polecane laptopy biznesowe na https://www.komputronik.pl/search-filter/5022/laptopy-biznesowe

 

Laptopy biznesowe - na które warto zwrócić uwagę?

Wśród laptopów biznesowych na uwagę zasługuje kilka serii. Pierwszą z nich jest Lenovo ThinkPad. Cechuje ją najwyższa jakość wykonania i odporność na trudne warunki pracy. W niektórych modelach zastosowano obudowę i klawiaturę odporną na rozlanie płynu, w pozostałych - producent zadbał o niepodatność na powstawanie rys, pęknięć i innych uszkodzeń mechanicznych. Seria wyróżnia się wysoką wydajnością i długim czasem pracy na baterii.

Dell Latitude to kolejna seria laptopów biznesowych. Rekomenduje się ją głównie dużym firmom, które poszukują jednostek łatwych do skonfigurowania i łączenia w ramach jednej sieci. W tej grupie znajdzie się modele o różnej przekątnej ekranu, co ułatwia wybór laptopa dostosowanego do potrzeb konkretnego pracownika i stanowiska.

Klienci biznesowi doceniają również MacBooki. Laptopy Apple są powszechnie cenione za wydajność, intuicyjność obsługi i kompatybilność z iPadami oraz iPhone’ami. Atutem MacBooków jest wysoka estetyka wykonania i lekkość. Laptopy amerykańskiego producenta są lekkie i mobilne, a płynność ich działania jest wprost imponująca nawet po latach intensywnego użytkowania. Ponadto komputery Apple pracują długo na jednym ładowaniu, co jeszcze bardziej zwiększa ich mobilność.

Sprawdź ofertę https://www.komputronik.pl/category/5022/laptopy,apple.html

 

Ratonament - usługa stworzona z myślą o firmach

Przed zakupem laptopa biznesowego warto przemyśleć nie tylko wybór konkretnego modelu, ale i sposób finansowania zakupu. Ratonament to usługa, w której sprzętu nie kupuje się, lecz wynajmuje się go na określony czas. Umowa na 24-36 miesięcy obejmuje udostępnienie komputera, a także oprogramowania i pakietu biurowego. Ponadto użytkownik może korzystać ze stałego wsparcia serwisowego i ubezpieczenia od przypadkowych uszkodzeń. Taka usługa jest korzystna zarówno dla dużych, jak i małych przedsiębiorstw.