Biuro rachunkowe

Wielką zaletą biura rachunkowego jest to, że nie musimy martwić się prowadzeniem księgowości – zlecamy to profesjonalistom i oczekujemy rezultatów. Będąc odpowiedzialnym za swój biznes, mamy wiele na głowie, ale możemy od tego odjąć sprawy związane z rozliczaniem. Polegamy na ludziach, którzy mają w tym sektorze doświadczenie, potrzebną wiedzę i czas. Co ważne, w wypadku błędów, które mogą popełnić księgowi z biura rachunkowego, odpowiedzialność spada na biuro właśnie. Instytucje te muszą posiadać ubezpieczenie OC. Zabezpiecza to nasze interesy i sprawia, że możemy bez zmartwień zająć się sprawami naszej firmy.

Programy do księgowości

Inną, coraz bardziej popularną metodą rozliczania się jest prowadzenie księgowości samodzielnie, za pomocą programów online. Co oferują nam twórcy tego typu rozwiązań?

Przede wszystkim – proste i kompleksowe narzędzie, posiadające funkcje, które w sposób intuicyjny przeprowadzają nas przez cały proces księgowania. Czy to w wypadku, gdy posiadamy małą firmę i wystawiamy tylko kilka faktur w miesiącu, czy też gdy nasz biznes się rozrasta, dobry program zawiera gamę możliwości, sam wylicza nam wysokość podatku dochodowego oraz VAT-u, tworzy zeznania podatkowe i wysyła je do Urzędu Skarbowego, a także łatwo wystawia faktury, które możemy potem przesłać online do naszych kontrahentów. Na rynku znajdziemy takie programy jak Taxomatic, które wciąż są aktualizowane, tak aby zawsze oferować nam sprawdzone usługi i informacje oraz aby nasze rozliczenia były zgodne ze zmieniającym się prawem. W programie Taxomatic aktualizacje są darmowe – czego nie oferują inne dostępne programy do księgowania.

taxomatic

Źródło: Taxomatic

Co bardzo istotne, prowadzenie księgowości samodzielnie zmniejsza koszty. Nie zlecamy nikomu tego zadania, tylko sami prowadzimy KPiR i wystawiamy faktury. Programy dostępne są w wielu pakietach – tak, aby jak najlepiej dopasować ofertę do naszych potrzeb. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku mniejszych firm.

Zawsze mamy kontrolę i nieograniczony dostęp do informacji odnośnie sytuacji finansowej naszego przedsiębiorstwa. Wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy, możemy zalogować się przez smartfona, laptopa czy tableta.

Programy do księgowości oferują bezpieczeństwo danych, które przechowywane w chmurze, posiadają kopie zapasowe, a samo konto często ma podwójnie szyfrowane hasło. Dzięki temu wszystkiemu, księgowość staje się prosta, niedroga i kompleksowa.

taxomatic

Które rozwiązanie jest lepsze? Wiele zależy od naszych potrzeb i zasobów. Jeśli prowadzimy mniejszy i średni biznes, program do wystawiania faktur, taki jak Taxomatic, może okazać się idealnym rozwiązaniem. Gdy jednak nie chcemy poświęcać na to czasu, możemy zdecydować się na usługi oferowane przez biura rachunkowe.

Jeśli pragniesz, by Twoje biuro rachunkowe działało z programem Taxomatic, wejdź na stronę internetową programu. Skontaktuj się z działem obsługi klienta, który poleci biura rachunkowe z Twojej okolicy.