Pożyczki pozabankowe stanowią nierzadko ogromne wsparcie dla osób, które “na już” potrzebują pieniędzy. Firmy oferujące takie wsparcie nie stosują wobec swoich klientów tak restrykcyjnej weryfikacji, jak banki, co sprawia, że wiele osób ma szansę, by szybko i bez zbędnych pytań otrzymać niezbędne środki pieniężne. Nim jednak skorzystamy z takiej pomocy, powinniśmy dokładnie wiedzieć, z czym mamy do czynienia, żeby pożyczyć nie tylko korzystnie, ale i bezpiecznie. 

Pożyczka bez KRD - co to takiego?

Może się wydawać, że osoby mające w przeszłości problemy ze spłatą różnych zobowiązań, nie mają szans, aby ponownie starać się o tego typu wsparcie. Tak przynajmniej wygląda to w banku, gdzie bardzo trudno uzyskać niezbędny zastrzyk gotówki, nawet jak sytuacja obiektywnie prezentuje się dość dobrze. 

Zamiast więc tracić czas na bezowocne próby uzyskania pomocy w banku, lepiej od razu skorzystać z pożyczki bez KRD. Co to takiego? KRD to skrót od Krajowego rejestru Długów, czyli jednej z ważniejszych instytucji udzielającej wiarygodnych oraz rzetelnych informacji o dłużnikach. Z tej bazy korzystają też firmy pozabankowe, by dowiedzieć się jak najwięcej o kliencie, lecz podchodzą do tych danych z dużą rezerwą, dzięki czemu nawet osoby mające negatywną historię finansową, zyskują dużą szansę, by uzyskać wsparcie. 

Pożyczka ratalna - co warto o niej wiedzieć?

Innym bardzo popularnym produktem finansowym jest pożyczka ratalna, czy zobowiązanie, które spłaca się w ratach, najczęściej miesięcznych. Ich cechą charakterystyczną jest to, że są przeważnie udzielane na dłuższy okres, przykładowo kilka miesięcy. Co równie istotne - uzyskamy je nawet bez wychodzenia z domu, gdyż dostępne są online. Kto może się starać o taką pożyczkę? 

Różnie z tym bywa, ponieważ wymagania wobec pożyczkodawców zależą od danej firmy i indywidualnej sytuacji, niemniej większość podmiotów udzielających takiego wsparcia, nie stwarza problemów potencjalnym pożyczkobiorcom. 

Skąd czerpać informacje o pożyczkach?

Pożyczki potrafią bardzo pomóc, ratując w trudnej sytuacji finansowej. Jeśli jednak wybierzemy złą firmę, możemy znaleźć się w dość niekorzystnym położeniu. Żeby się przed tym ustrzec, zawsze przed podpisaniem umowy pożyczkowej - niezależnie, czy to pożyczka ratalna, czy bez KRD - dokładnie sprawdźmy, z jakimi warunkami mamy do czynienia. Czy są dla nas korzystne, czy wręcz przeciwnie - skończą się problemami ze spłatą zobowiązania? 

Nim więc złożymy swój podpis, odwiedźmy porównywarkę pożyczek Finbino. To całkowicie darmowe narzędzie, dzięki któremu poznamy oferty różnych firm udzielających chwilówek i pożyczek ratalnych. Wszystko w jednym miejscu, online, więc bez wychodzenia z domu przekonamy się dokładnie, z czym mamy do czynienia, co pomoże nam wybrać najlepszą propozycję!

Niezależnie, o jakie wsparcie się staramy, zawsze trzymajmy rękę na pulsie i pożyczajmy mądrze, aby nie wpaść w niebezpieczną spiralę długów. Porównywarka pożyczek, jak wspomniana wcześniej Finbino, wymiernie pomaga w podjęciu dobrej decyzji.