Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości GC.FUT (GOLD)
2756.350-0.250(-0.01%)Gold Spot - Złoto
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Cena złota zniżkuje w czwartek, ponieważ część inwestorów postanowiła zrealizować zyski po osiągnięciu przez ten metal szlachetny nowego rekordu – podaje agencja Bloomberg.
Notowania złota osiągnęły historyczny szczyt, zbliżając się do poziomu 2800 dol. za uncję. Sytuacja na rynku metali szlachetnych jest napędzana przez globalne napięcia geopolityczne oraz rosnący deficyt Stanów Zjednoczonych. Eksperci przewidują utrzymanie wysokich cen niezależnie od wyniku wyborów w USA.
Na europejskich giełdach główne indeksy zniżkują trzecią sesję z rzędu. Nastroje niepewności dominują na globalnych rynkach przed kluczowymi wydarzeniami w przyszłym tygodniu - wyborami prezydenckimi w USA i posiedzeniem Fed. Trwa sezon publikacji wyników kwartalnych, a te w wielu wypadkach rozczarowują. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro. Drożeje ropa naftowa. Zyskuje bitcoin i złoto - informują maklerzy.
Na europejskich giełdach główne indeksy spadają trzeci dzień z rzędu. Inwestorzy analizują dane kwartalne spółek, a te w wielu wypadkach rozczarowują. Gracze ograniczają zakłady na obniżki stóp procentowych przez Fed i czekają na wybory prezydenckie w USA. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro. Tanieje ropa naftowa, bitcoin i złoto - informują maklerzy.
Perspektywy dla giełd w ciągu najbliższych lat są optymistyczne – ocenił w wywiadzie dla PAP Biznes Steve Land, główny zarządzający portfelem Franklin Gold and Precious Metals Fund, analityk badawczy i wiceprezes Franklin Equity Group. Dodał, że złoto nadal może zapewnić dobrą dywersyfikację w portfelu inwestora.
Na europejskich giełdach indeksy idą w dół. Na rynkach to kolejny dzień publikacji raportów kwartalnych spółek i analizy danych makro z gospodarek. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro i JPY. Drożeje ropa naftowa. Zyskuje bitcoin i złoto - informują maklerzy.
Na europejskich giełdach główne indeksy spadają. Inwestorzy wolą zachować ostrożność przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA i posiedzeniem Fed. W centrum uwagi są wyniki kwartalne spółek i dane makro z USA. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro i JPY. Drożeje ropa naftowa. Zyskuje bitcoin i złoto - informują maklerzy.
Na rynku złota padają nowe rekordy. Cena kruszcu wspięła się na historyczny szczyt korzystając z rekordowego popytu. A ten ustanowił kolejny kamień milowy w trzecim kwartale.
Środowy poranek na rynkach stoi pod znakiem wzrostu cen złota, które ustanowiły nowe historyczne maksimum. To rezultat publikacji danych z amerykańskiej gospodarki i oceny ryzyka geopolitycznego związanego z wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych.
Cena złota znów wspięła się w okolice historycznych szczytów, ponieważ inwestorzy oczekują na najnowsze dane gospodarcze z USA oraz zbliżające się wybory prezydenckie, które odbędą się już za tydzień – podaje agencja Bloomberg.
Na europejskich giełdach główne indeksy rosną. Trwa analiza wyników kwartalnych spółek i ocena komentarzy z EBC nt. inflacji w strefie euro. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro. Drożeje ropa naftowa. Zyskuje bitcoin i złoto - informują maklerzy.
Rafał Zaorski ogłosił w mediach społecznościowych, że sprzedał apartament nr 504 w warszawskim wieżowcu Złota 44. Jak pisały media w ostatnich dniach, o mieszkanie miało "bić się dwóch miliarderów", a jego kupno rozważał sam Elon Musk. Ostatecznie sprzedano go prawdopodobnie poniżej ceny z pierwszej oferty i za znacznie mniej niż kwota, którą Zaorskiemu mógł przynieść zablokowany "Epicki Flip".
W Azji na giełdach najważniejsze indeksy przeważnie rosną. Inwestorzy oceniają wyniki wyborów parlamentarnych w Japonii i informacje z Chin ważne dla krajowej gospodarki. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro i mocno zyskuje do JPY. Tanieje złoto - podają maklerzy.
W ostatnich miesiącach odnotowano wyraźny spadek zapotrzebowania na złoto ze strony Chin. Wśród głównych przyczyn wymienia się rekordowe wyceny tego szlachetnego metalu oraz słaba konsumpcję i niski popyt wewnętrzny.
Od kiedy w kwietniu pisałem na łamach "Wykresu tygodnia" o nowych rekordach cen złota, trend wzrostowy na tym rynku jeszcze bardziej przyspieszył - wskazuje w komentarzu dla Money.pl Tomasz Hońdo, ekonomista Quercus TFI.
Ostatni pełny tydzień października kończymy mieszanymi danymi. W minionych dniach mieliśmy do czynienia z nowymi rekordami i szczytami, ale też sporymi rozczarowaniami. Zapraszamy na podsumowanie.
W miarę jak ceny złota utrzymują się w długoterminowym trendzie wzrostowym, coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup tego kruszcu w momencie spadków, wykorzystując rynkowe korekty jako okazję do wejścia na rynek.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus