Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Krajowy System Elektroenergetyczny pracuje stabilnie. Niskie temperatury powodują wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną, które w ostatnich dniach oscyluje wokół 26-27 GW netto, czyli osiąga wielkości bliskie rekordowym - poinformował operator w odpowiedzi na pytania PAP Biznes. Dodał, że bezpieczeństwo dostaw pozostaje niezagrożone.
Pesa podpisała umowę inwestycyjną objęcia 100 proc. udziałów niemieckiego producenta tramwajów HeiterBlick z Lipska - poinformowała Pesa w komunikacie prasowym. Jak podano, wypełnienie uzgodnionych warunków transakcji planowane jest w pierwszym kwartale 2026 roku.
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powołał na stanowisko swojej zastępczyni Karolinę Bober, dotychczasową dyrektorkę koordynatorkę ds. gospodarowania nieruchomościami - poinformował w piątek stołeczny ratusz.
Szef MSZ Francji Jean-Noel Barrot powiedział w piątek, że organizacja polityczna Europy znajduje się w niebezpieczeństwie, mimo jej zasobów finansowych, technologicznych i kulturalnych. Zapewnił przy tym, że błędne są głosy mówiące o bliskim „cywilizacyjnym zaniku” Europy.
Choć jeszcze rok wcześniej wzrost cen mieszkań w Polsce był jednym z najwyższych w Europie, to najnowsze dane Eurostatu wskazują na zmianę o 180 stopni. Dynamika – w szczególności na polskim rynku wtórnym – jest jedną z najniższych w Unii Europejskiej. Tradycyjnie w ostatnim czasie w ujęciu rocznym mieszkania najmocniej podrożały na Węgrzech.
Weta prezydenta wobec ustaw podnoszących opłatę cukrową oraz akcyzę na alkohol oznaczają istotne ubytki we wpływach publicznych – ocenił w piątek w Sejmie wiceminister finansów Jarosław Neneman. Jak wskazał, Narodowy Fundusz Zdrowia otrzyma w 2026 r. o ok. 855 mln zł mniej z opłaty cukrowej, a budżet państwa straci 1,8 mld zł z tytułu akcyzy na wyroby alkoholowe.
Pesa podpisała umowę inwestycyjną objęcia 100 proc. udziałów niemieckiego producenta tramwajów HeiterBlick z Lipska - poinformowała Pesa w komunikacie prasowym. Jak podano, wypełnienie uzgodnionych warunków transakcji planowane jest w pierwszym kwartale 2026 roku.
W drugim tygodniu stycznia czeka nas pierwsza w tym roku decyzja RPP dotycząca wysokości stóp procentowych. GUS pokaże finalny raport o inflacji w Polsce, jednak rynki obchodzić będzie przede wszystkim odczyt CPI w USA. Największe banki rozpoczną sezon wynikowy na Wall Street.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
