Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Brytyjczycy przestali pić herbatę. Jeden z najstarszych producentów na Wyspach Brytyjskich - Typhoo Tea - ogłosił upadłość, spowodowaną spadkiem sprzedaży. 120-letnie przedsiębiorstwo uratował producent waporyzatorów Supreme, który przejął firmę za 10 mln funtów.
Elon Musk wydał co najmniej 260 mln dolarów , by ponownie wprowadzić Donalda Trumpa do Białego Domu - wynika z najnowszych dokumentów, do których dotarło CNN. To czyni go jednym z największych pojedynczych darczyńców kampanii prezydenckiej, jednocześnie pokazując jaki wpływ na wynik może mieć na demokrację jedna osoba o niemal nieograniczonych zasobach finansowych.
Błędu w numerze NIP nabywcy lub jego braku na paragonie nie można skorygować jako oczywistej omyłki w dodatkowej ewidencji w trybie rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".
"Wiecie, kto będzie rządził na ziemi? Handlarze bronią. Bo wszyscy inni będą pochłonięci zabijaniem się" - nie można znaleźć chyba lepszego cytatu, który oddawałby obecną sytuację finansową największych koncernów zbrojeniowych na świecie.
28 proc. biznesów planuje wzrost zatrudnienia w I półroczu 2025 r., 8 proc. redukcję, natomiast 61 proc. nie zapowiada zmian. 47 proc. deklaruje plany podwyższenia wynagrodzeń - wynika z badania "Plany Pracodawców" przeprowadzonego przez instytut badawczy Randstad.
Zespół CERT Polska postuluje wprowadzenie na platformach przedsiębiorstwa Meta rozwiązań, które mają pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa użytkowników m.in. Facebooka. Jednostka zaoferowała swoją pomoc we wprowadzaniu zmian.
Światowe marki ubrań podejmują niewystarczające działania ekologiczne. "Branży brakuje konsekwencji"
Większość światowych marek podejmuje niewystarczające decyzje z punktu widzenia ekologii i gospodarki o obiegu zamkniętym - wynika z raportu Kearney, który ocenił zastosowanie zrównoważonych praktyk przez producentów ubrań w ostatnim roku.
Dają ludziom dobrą zabawę i dreszczyk emocji. W Polsce działa ich ponad pół tysiąca. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, ile trzeba zainwestować, aby escape room był miejscem naprawdę ciekawym i przyciągał pasjonatów tej rozrywki.
Lotnisko Chopina w Warszawie po raz pierwszy w swojej historii obsłużyło 20 milionów pasażerów w ciągu roku. Według zapowiedzi stołeczny port lotniczy zakończy ten rok rekordowym wynikiem ok. 21 mln obsłużonych osób.
Wysokość wsparcia dla rolnika ma być uzależniona od przestrzegania przez niego prawa pracy i zasad BHP - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 oraz niektórych innych ustaw.
Firmy nie skorzystają z programu „Mój elektryk 2.0”. Nowe założenia dotacji wykluczają przedsiębiorców zatrudniających pracowników oraz spółki. Z drugiej edycji programu zniknie również dodatek w wysokości 10 tys. dla osób fizycznych deklarujących roczny przebieg powyżej 20 tys. km. W jego miejsce pojawią się dwie nowe dopłaty - dla osób z dochodami poniżej 120 tys. zł rocznie oraz za zezłomowanie własnego samochodu spalinowego.
Nie będzie pięcioletniej umowy Ryanaira z Modlinem. Lotnisko i irlandzka linia nie były w stanie na czas uzgodnić warunków – dowiedziała się piątkowa "Rzeczpospolita".
Ruszył nabór wniosków o umorzenie składek ZUS dla przedsiębiorców i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że podmioty muszą spełnić jeden warunek uprawniający do otrzymania świadczenia.
PLL LOT od czerwca 2025 r. zaczną bezpośrednio latać na trasie Warszawa-Saloniki - poinformował w czwartek przewoźnik. Rejsy będą wykonywane codziennie w sezonie letnim oraz cztery razy w tygodniu w okresie zimowym; czas lotu to ok. 2 godz. 20 minut - dodano.
Nawiązanie współpracy z potentatem na rynku ropy naftowej i paliw saudyjskim koncernem Aramco czy korzystne gwarancje finansowe dla zamówień - to m.in. szanse na odbudowę polskiego sektora stoczniowego - ocenili posłowie sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Equinor i Shell powołały joint-venture; w ramach nowej firmy paliwowi giganci mają wspólnie wydobywać gaz i ropę naftową z brytyjskiej części Morza Północnego - poinformował w czwartek w komunikacie norweski koncern Equinor.
Gigant meblowy istniejący na rynku od 1973 roku ogłosił właśnie, że wycofuje się z planu restrukturyzacji i ogłasza upadłość. Oznacza to zamknięcie jego wszystkich oddziałów i zwolnienie 1350 pracowników.
Trzy miesiące po powodzi, która zrujnowała część miejscowości w południowo-zachodniej Polsce, rusza specjalny fundusz pomocy dla poszkodowanych firm. Pieniądze będzie można przeznaczyć m.in. na remont i odbudowę, wypłatę wynagrodzeń oraz sfinansowanie bieżących wydatków. Przedsiębiorcy mogą maksymalnie otrzymać do 5 mln zł.
Ruch w centrach handlowych wzrósł o 8,5 proc., więcej klientów widać też w dyskontach i hipermarketach. Sezon świąteczny może dać mocniejszy impuls do zakupów - podała czwartkowa "Rzeczpospolita".
Od stycznia do października 2024 r. w Portugalii zainstalowano panele słoneczne o rekordowej w tym kraju mocy 1,3 GW - podała w najnowszym raporcie portugalska Dyrekcja Generalna ds. Energii i Geologii (DGEG).
ING Bank Śląski wprowadził nowy rodzaj kart płatniczych dla przedsiębiorców. Klienci biznesowi mogą skorzystać z cyfrowych kart bez konieczności wyrabiania ich plastikowej fizycznej wersji. Produkt działa w takim sam sposób jak klasyczna karta.
Technologiczny gigant dowożący jedzenie zanotował w ostatnich miesiącach niemal dwukrotny wzrost liczby zamówień spożywczych w ujęciu rok do roku. Trend obejmuje zarówno wielkie metropolie, jak też mniejsze miasta - pisze czwartkowy "Puls Biznesu".
Nie należy się spodziewać znaczących podwyżek przed świętami - prognozują w opublikowanym w czwartek raporcie eksperci WSB Merito, UCE Research i Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. Trzeba się liczyć z podwyżkami już po świętach, a przyczynić może się do tego polityka Donalda Trumpa.
Ma być transparentnie, sprawiedliwie i bez luki płacowej – to cele zmian, związanych z wdrożeniem dyrektywy unijnej dotyczącej jawności wynagrodzeń. Ma ona obowiązywać od 2026 r. Na początek płace mają być podawane we wszystkich ogłoszeniach rekrutacyjnych. Sprawdziliśmy, co sądzą o tym eksperci rynku pracy i psychologowie biznesu.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus