Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Goldman Sachs we wrześniu 2025 roku był liderem obrotów na rynku akcji w transakcjach sesyjnych GPW. Na drugim miejscu znalazł się BM PKO BP - podała GPW na stronie internetowej.
Każdego miesiąca do wojska Ukrainy trafia ok. 30 tysięcy obywateli; dotyczy to zarówno mobilizacji, jak i systemu rekrutacji – oświadczył w środę deputowany do Rady Najwyższej (parlamentu) w Kijowie, Fedir Wenisławski.
Senat USA w środę ponownie odrzucił siedmiotygodniowe prowizorium budżetowe, przedłużając trwający od północy tzw. shutdown, czyli zamknięcie pracy dużej części administracji federalnej. Żadna z partii nie wyraziła gotowości do kompromisu.
Administracja Donalda Trumpa poinformowała sąd federalny, że zamierza ponownie rozpatrzyć kluczową zgodę, upoważniającą do realizacji planowanego przez norweski Equinor drugiego etapu morskiego projektu wiatrowego w pobliżu Nowego Jorku i New Jersey, informuje Bloomberg.
Spółką pokieruje Marcin Kuksinowicz, który w przeszłości był m.in. prezesem PKO Leasing.
Paneuropejski Stoxx Europe 600 wzrósł w środę o 1,15 proc., najmocniej od 12 maja. Osiągnął rekordową wartość zamknięcia dzięki wielkiemu popytowi na akcje europejskich spółek farmaceutycznych. Rekord ustanowił również główny indeks giełdy w Londynie.
Agencja AFP poinformowała w środę, że na pokład tankowca u zachodnich wybrzeży Francji, wiązanego z rosyjską tzw. flotą cieni, weszli żołnierze francuscy. Wcześniej we Francji wszczęto śledztwo dotyczące tej jednostki, znajdującej się na Atlantyku, w rejonie miasta Saint-Nazaire.
Senat USA w środę ponownie odrzucił siedmiotygodniowe prowizorium budżetowe, przedłużając trwający od północy tzw. shutdown, czyli zamknięcie pracy dużej części administracji federalnej. Żadna z partii nie wyraziła gotowości do kompromisu.
Rosja rozważa nacjonalizację i szybkie wyprzedaże zagranicznych aktywów na swoim terytorium w odpowiedzi na ewentualne działania Unii Europejskiej zmierzające do zajęcia rosyjskich rezerw ulokowanych za granicą. We wtorek prezydent Władimir Putin podpisał dekret wprowadzający specjalną procedurę przyspieszonej sprzedaży państwowych udziałów w firmach – podaje agencja Bloomberg.
Prezes UOKiK wszczął przeciwko spółce zależnej Apatora, Apator Metrix, postępowanie antymonopolowe, podał Apator w komunikacie. UOKiK może nałożyć na spółkę karę pieniężną w wysokości nie większej niż 10 proc. obrotu osiągniętego w roku obrotowym poprzedzającym rok nałożenia kary.
Wystawa Światowa Expo 2025 w Osace kończy się 13 października, ale dla pawilonu Polski dniem w pewnym sensie finałowym był 1 października.
Działania zmierzające do konsolidacji fiskalnej mogą pomóc zapobiec przekroczeniu przez polski dług limitu 55 proc. PKB, ocenił minister finansów i gospodarki, Andrzej Domański.
Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące odpowiedzialności pracowników Raiffeisena za nieprawidłowości funduszy W Investments. Jednocześnie poinformowała o zarzutach dla pracowników Aliora.
Meta Platforms ogłosiła w środę, że od 16 grudnia zacznie wykorzystywać interakcje użytkowników z własnymi narzędziami generatywnej sztucznej inteligencji do personalizacji treści i reklam w aplikacjach takich jak Facebook i Instagram – podaje agencja Reuters.
Główne indeksy amerykańskich rynków akcji zmieniają się minimalnie, bo „zamknięcie” rządu zniechęca do podejmowania ryzyka, zwłaszcza w sytuacji bliskości historycznych szczytów.
Ogłoszona przez spółkę polityka alokacji kapitału przewiduje pierwszą w historii spółki dywidendę. Począwszy od wyników za 2025 r. zarząd będzie rekomendować wypłatę 50 proc. zysku netto, a w kolejnych latach 50–70 proc.
Zarząd Agory poinformował, że 1 października spółka zależna AMS sfinalizowała transakcję nabycia 100 proc. udziałów w Synergic sp. z o.o.. Transakcja była poprzedzona zawarciem umowy przedwstępnej i spełnieniem warunku zawieszającego określonego w tej umowie.
11 bit studios przesunęło datę premiery gry Moonlighter 2: The Endless Vault w formule Early Access, w wersji na komputery PC, na 19 listopada 2025 r.
W internecie pojawiła się strona, która zezwala na zakup wizerunku byłego piłkarza, a obecnie komentatora Tomasza Hajty. Firma produkująca części samochodowe wykorzystała to do stworzenia reklamy na Facebooku, która wywołała kontrowersje przez wzgląd na przeszłość piłkarza. Hajto zareagował na Instagramie oświadczeniem. "Doszło do nieuprawnionego wykorzystania mojego wizerunku" - pisze.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
