Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wyrazem słabnięcia pozycji obligacji USA jest to, że niektóre papiery denominowane w dolarach europejskich dużych emitentów publicznych mają niższą rentowność, informuje Bloomberg.
Rosnące przekonanie, że dojdzie do porozumienia handlowego Unii Europejskiej i USA, powoduje spadek cen obligacji na europejskim rynku, donosi Reuters.
USA udzielą Polsce gwarancji kredytowej w wysokości 4 mld USD na modernizację Sił Zbrojnych - podało MON w komunikacie.
Ludzie cię nie słuchają, nie rozumieją lub buntują się po cichu? Winne mogą być nie słowa, lecz ukryte mechanizmy myślenia, które zniekształcają twoją komunikację — i to każdego dnia.
Mercator Estates, spółka zależna giełdowego Mercatora Medical, kupiła z partnerem nieruchomość o powierzchni 0,5 ha w Krakowie. To kolejna transakcja po nabyciu w czerwcu 1,25 ha gruntu w tym samym mieście.
W lipcu zadowolenie pracujących z sytuacji w ich zakładach pracy było mniejsze niż w czerwcu. Sytuację jako dobrą oceniło 61 proc. ankietowanych w porównaniu z 66 proc. w ubiegłym miesiącu. Przybyło odpowiedzi neutralnych – poinformowało w czwartek CBOS.
Prezydent elekt Karol Nawrocki spotkał się w czwartek w Sejmie z marszałkiem izby Szymonem Hołownią. Według Nawrockiego, rozmowa była bardzo udana i dotyczyła m.in. jego przyszłych inicjatywach ustawodawczych. Prezydent elekt nie wykluczył też spotkania z premierem Donaldem Tuskiem.
Wysoki poziom długu nie powinien dziwić, ponieważ budżet państwa jest w 90 proc. budżetem sztywnym - powiedziała w czwartek wiceminister finansów Hanna Majszczyk. Dodała, że jest to efekt rozwiązań prawnych, która nakazują określony poziom wydatków na określone cele.
Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że osiągnięcie porozumienia handlowego z USA „jest w zasięgu ręki”. Wcześniej państwa członkowskie UE zatwierdziły pakiet środków odwetowych wobec amerykańskich towarów o łącznej wartości 93 mld euro.
Ukraiński wywiad wojskowy (HUR) ma dowody na to, że rosyjska armia wykorzystuje do celów rozpoznawczych na Ukrainie drony w całości wyprodukowane przez Chiny – poinformował w środę brytyjski dziennik „Telegraph”. Chiny od początku rosyjskiej agresji zapewniają, że nie dostarczają broni żadnej ze stron.
Wstępny wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej przed Trybunałem Stanu szefa KRRiT Macieja Świrskiego zawiera 11 zarzutów, w tym m.in. blokowanie wypłat z abonamentu dla publicznego radia i telewizji - powiedział w czwartek w Sejmie Zdzisław Gawlik (KO).
- Popieramy ideę selektywnej zbiórki opakowań, także poprzez dobrze zaprojektowany system kaucyjny. Jednak polski model systemu niesie bardzo istotne ryzyka. Wydaje się, że można by lepiej zaplanować ten system i wprowadzić go równolegle z innymi dużymi rynkami napojowymi, które jeszcze swoich systemów kaucyjnych nie mają - mówi w rozmowie z Portalem Spożywczym Jakub Miszułowicz, Business Insight Manager z Grupy Nałęczów Zdrój. Do wprowadzenia systemu kaucyjnego w Polsce...
Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Warszawie oddalił skargę spółki Panek w sprawie 1,5 mln zł kary, którą Prezes UODO nałożył na firmę za naruszenie ochrony danych osobowych w trakcie uruchamiania nowej strony internetowej - przekazał Urząd w czwartek.
Komisja Europejska uruchomiła w czwartek procedurę naruszenia unijnego prawa wobec 26 państw członkowskich UE, w tym Polski. Zarzuca im brak informacji o wdrożeniu przepisów dyrektywy dotyczącej promowania energii ze źródeł odnawialnych.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
