Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Kruk w drugim kwartale 2025 roku wydał na portfele wierzytelności 577 mln zł, czylo o 2 proc. więcej rdr, a spłaty z portfeli nabytych wyniosły 987 mln zł, rosnąc 12 proc. rdr - poinformowała spółka w komunikacie.
Przed wtorkową sesją, kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy notują umiarkowane zmiany, sygnalizując uspokojenie nastrojów po poniedziałkowej wyprzedaży wywołanej nową serią protekcjonistycznych zapowiedzi prezydenta Donalda Trumpa.
Inflacja na Węgrzech przyspieszyła w czerwcu, pomimo obowiązujących ograniczeń regulacyjnych. Wśród głównych przyczyn wymienia się drożejącą żywność, energię elektryczną oraz usługi.
Sprzedaż samochodów na chińskim rynku rośnie piąty miesiąc z rzędu, jednak napięcia w branży elektryków zwiastują trudne miesiące
Irlandzki przewoźnik wraca do Modlina z nową umową. Obiecuje trzykrotny wzrost ruchu, nowe trasy i inwestycje warte 400 mln USD. Lotnisko zaś liczy na rentowność i zapowiada otwarcie nowej trasy kolejowej.
W 2024 r. portugalskie hotele gościły ponad 408 tys. turystów z Polski - o 23,3 proc. więcej niż rok wcześniej. Rodacy nie tylko coraz chętniej odwiedzają Portugalię, ale też rozglądają się za tamtejszymi nieruchomościami.
Grupa Orlen dzięki współpracy z Microsoft będzie korzystać z rozwiązań AI wspierających energetykę, cyberbezpieczeństwo, procesy produkcji oraz analizę danych - poinformował koncern.
We wtorek po południu Liderzy Koalicji 15 października spotkają się, by rozmawiać o szczegółach zmian w Radzie Ministrów. To już drugie takie spotkanie w ostatnich dniach.
Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w zakresie siedmiu wątków przejęcia kawalerki Jerzego Ż. przez prezydenta elekta Karola Nawrockiego i jego małżonkę. Śledczy nie zbadają m.in. doprowadzenia gminy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem i oświadczeń przed notariuszem.
Niemieckie ministerstwo obrony planuje zakup tysiąca czołgów Leopard 2 oraz 2,5 tys. kołowych transporterów opancerzonych Boxer. Za ich produkcję będą odpowiadać europejskie konsorcjum KDNS oraz niemiecki gigant zbrojeniowy Rheinmetall.
Polska wspierała i będzie wspierać Mołdawię na jej drodze do UE - zapewnił prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydent Maią Sandu. Prezydent Mołdawii podziękowała za polskie wsparcie i ogłosiła, że przy udziale polskiej firmy, jej kraj dokonał właśnie pierwszego zakupu gazu na otwartym rynku.
Sejmowe komisje klimatu, energii i aktywów oraz deregulacyjna przyjęły we wtorek z poprawkami rządowy projekt ustawy o deregulacji w obszarze energetyki, przewidujący m.in. uproszczenie rachunków za prąd.
Pożar lasów w prowincji Tarragona w Katalonii w północno-wschodniej Hiszpanii spowodował objęcie 18 tys. osób zakazem przemieszczania się i ewakuację kilkudziesięciu. Silny wiatr utrudnia ugaszenie ognia, który strawił już prawie 3 tys. hektarów.
Aż 72% Polek i Polaków wskazuje śmietankowy, jako swój ulubiony smak lodów. Pistacja, to natomiast najchętniej wybierany nowy smak, którego respondenci chcieliby spróbować. Latem aż co czwarty respondent je lody codziennie lub prawie codziennie. 95% badanych kupuje lody w sklepach spożywczych, a 65% odwiedza także lodziarni. 70% z nas jest gotowych zapłacić więcej za mrożone desery o lepszym smaku i jakości. To tylko część wniosków z badania rynku lodów opracowanego...
W 2025 roku Polacy coraz częściej łączą zakupy online i offline, wybierając kanał w zależności od sytuacji i własnych potrzeb. Z...
Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych oraz Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju szacują tegoroczne zbiory rzepaku w Polsce na 3,3-3,5 mln ton, co oznacza, że będą one nieco wyższe od tych w 2024 roku. Pomimo lokalnych strat związanych z wiosennymi przymrozkami dalszy przebieg pogody, przede wszystkim opady i umiarkowana temperatura w maju, przy zwiększonym areale uprawy rzepaku, dają nadzieje na lepsze zbiory, niż spodziewano się jeszcze na początku roku.
Rada UE uruchomiła we wtorek tzw. klauzulę wyjścia dla 15 krajów, w tym Polski. Decyzja pozwala na wyłączenie wydatków obronnych z unijnych reguł budżetowych.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
