Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Podniesienie przez Bank Japonii głównej stopy procentowej do 0,75% - najwyższego poziomu od 1995 roku - stanowi istotny symbol odejścia od...
Kaufland poinformował, że sieć stosuje w nowych sklepach instalacje w oparciu o odzysk ciepła i pompy ciepła, natomiast w istniejących, często kilkunastoletnich obiektach, wdrażane są systemy WRG – odzysku ciepła odpadowego z instalacji chłodniczych – integrowane z już funkcjonującą infrastrukturą grzewczą.
W piątek Senat przyjął ustawę budżetową na 2026 r. Senatorowie głosowali nad 73 poprawkami i większość z nich odrzucili. Przegłosowane przez Senat poprawki rozpatrzy Sejm.
Przywódca Rosji Władimir Putin oznajmił w piątek na konferencji prasowej, że Rosja jest gotowa „zakończyć środkami pokojowymi” wojnę w Ukrainie, ale powinny zostać usunięte „pierwotne przyczyny, które doprowadziły do tego kryzysu”.
Polska będzie podtrzymywała negatywne stanowisko wobec umowy UE z Mercosur - powiedział w piątek po szczycie UE premier Donald Tusk. Jak dodał, Komisja Europejska ma obecnie czas na lepsze zabezpieczenia, ważne z punktu widzenia naszych producentów.
W połowie września zaobserwowano zwiększone wypłaty gotówki po naruszeniu przestrzeni powietrznej Polski przez drony - napisał NBP w raporcie poświęconym stabilności systemu finansowego.
W scenariuszu szokowym na koniec 2027 r. banki komercyjne o udziale 7 proc. w aktywach sektora nie spełniłyby łącznie norm kapitałowych filarów I i II oraz wymogu połączonego bufora, a niedobór kapitału podstawowego Tier I wynosiłby w sumie 8,9 mld zł - poinformował NBP w raporcie o stabilności systemu finansowego.
W scenariuszu szokowym na koniec 2027 r. banki komercyjne o udziale 7 proc. w aktywach sektora nie spełniłyby łącznie norm kapitałowych filarów I i II oraz wymogu połączonego bufora, a niedobór kapitału podstawowego Tier I wynosiłby w sumie 8,9 mld zł - poinformował NBP w raporcie o stabilności systemu finansowego.
Ukraina przystąpi do negocjacji z Rosją nt. pokoju czy przynajmniej rozejmu z mocnymi argumentami; te argumenty to 90 mld euro z elastycznej rezerwy unijnego budżetu -mówił premier Donald Tusk w Brukseli. Podkreślił, że Ukraina spłaci tę pożyczkę, kiedy będzie można sięgnąć po zamrożone aktywa rosyjskie.
Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał, zapowiada, że w ciągu najbliższych dwóch lat zarządzana przez niego firma będzie w stanie wejść do pierwszej dziesiątki operatorów detalicznych w handlu FMCG w Polsce. Kluczowym elementem rozwoju ma być m.in. sieć SPAR, która w zaledwie rok spektakularnie poprawiła swoje wyniki.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
