Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
ElevenLabs ponownie poszukuje kapitału na dalszy rozwój. Startup specjalizujący się w technologii syntentycznego głosu zamierza tym razem pozyskać 250 mln USD. Celuje w 3-3,3 mld USD wyceny.
Wyjaśniła się prawdopodobnie sprawa zagadkowego odejścia Ireneusza Fąfary, prezesa Orlenu z rady nadzorczej koncernu Energa. Zastąpi go Paweł Olechnowicz, były prezes Lotosu.
Nowy porządek handlowy na świecie związany z objęciem prezydentury w USA przez Donalda Trumpa zachęca do poszerzenia działalności o amerykański rynek, uważa Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPostu.
W ostatnich latach, co dodatkowo spotęgowała inwazja Rosji na Ukrainę doszło do gwałtownego wzrostu wymiany handlowej pomiędzy Polską a Ukrainą. Od 2021 r. polski eksport do tego kraju wzrósł ponad dwukrotnie, wynika z szacunków Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Globalne rynki akcji mają za sobą pierwszy tydzień gry w kontekście urzędowania nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przejęcie władzy przez Donalda Trumpa okazało się udane dla popytu.
Największy europejski tani przewoźnik lotniczy, Ryanair Holdings ponownie obniżył swoją prognozę. Powodem są problemy z dostępnością nowych samolotów od Boeinga.
Ludwik Kotecki, członek Rady Polityki Pieniężnej ma nadzieję, że w drugiej połowie roku warunki pozwolą na poluzowanie polityki monetarnej.
To już 10. edycja loterii "Dwa Szybkie Żubry". Nagrody można odbierać do 31 sierpnia 2025. Nie wszystkie sklepy biorą jednak udział w promocji.
Novaturas, operator turystyczny w krajach nadbałtyckich, rozpoczyna przegląd opcji strategicznych - podała spółka w komunikacie. W tym celu spółka wybrała doradcę finansowego, firmę Superia.
Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie wycofują się z najwyższych poziomów od dwóch miesięcy po słabszych od oczekiwań danych PMI z Chin - informują maklerzy.
Napływ netto kapitału na rynki wschodzące w grudniu wyniósł 14,4 mld USD - podał w raporcie Instytut Finansów Międzynarodowych (IIF).
Wypełnienie magazynów gazu w Polsce, według stanu na 26 stycznia, wyniosło 71 proc. - poinformował Gas Storage Poland.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku idą w dół, a inwestorzy oceniają gwałtowne reakcje administracji prezydenta Donalda Trumpa w sprawie handlu z Kolumbią - informują maklerzy.
Wartość aktywów finansowych ogółem gospodarstw domowych na koniec III kw. 2024 roku wyniosła 3.284.334 mln zł - podał NBP.
W Azji na głównych giełdach indeksy przeważnie rosną częściowo z powodu optymizmu związanego ze sztuczną inteligencją i wbrew ostrożności rynków związanych z perturbacjami USA z Kolumbią. Na rynku walutowym USD jest mocniejszy wobec euro. Bitcoin kosztuje ok. 101.000 USD. Notowania złota idą w dół - informują maklerzy.
Gaming Factory ustalił datę premiery gry Japanese Drift Master na platformach Steam, Epic oraz GOG na 26 marca 2025 roku; cena gry została wyznaczona na 29,99 USD - podała spółka w komunikacie. Współwydawcą Japanese Drift Master jest 4Divinity.
J. Tyrowicz i L. Kotecki głosowali w XII przeciw uchwale RPP zatwierdzającej plan finansowy NBP na 2025 rok - podano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
