Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Banki prześcigają się w oferowaniu coraz to wyższych premii pieniężnych i benefitów za otwarcie konta. Tym razem na tapet bierzemy mBank i jego ofertę dla nowych klientów. W puli do zgarnięcia jest nawet 610 zł premii gotówkowej oraz atrakcyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – do 5,2% w skali roku na Moich celach. To prosty sposób, by połączyć codzienne finanse z realnym zyskiem. Sprawdź, jak krok po kroku zgarnąć pełną pulę nagród.
Nissan ogłosił, że Sakura, jego marka samochodów elektrycznych, otrzyma dodatkowy zastrzyk energii. Wszystko za sprawą zamontowanych na dachu... paneli słonecznych, które mogą zwiększyć zasięg auta nawet o 3 tys. km rocznie.
W pierwszy weekend listopada: 1 i 2 listopada 2025 roku większość sklepów w całej Polsce będzie zamknięta. Oznacza to, że konsumenci powinni zaplanować zakupy wcześniej, ponieważ zarówno w sobotę, jak i w niedzielę obowiązuje zakaz handlu.
Unia Europejska i Ukraina zawarły nowe porozumienie handlowe, które ma zastąpić dotychczasowe tymczasowe rozwiązania i zakończyć spory o zakazy importu ukraińskich towarów. Umowa wprowadza mechanizmy ochronne dla rynków rolnych oraz zobowiązuje Ukrainę do dostosowania się do unijnych standardów.
Banki prześcigają się w oferowaniu coraz to wyższych premii pieniężnych i benefitów za otwarcie konta. Tym razem na tapet bierzemy mBank i jego ofertę dla nowych klientów. W puli do zgarnięcia jest nawet 610 zł premii gotówkowej oraz atrakcyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – do 5,2% w skali roku na Moich celach. To prosty sposób, by połączyć codzienne finanse z realnym zyskiem. Sprawdź, jak krok po kroku zgarnąć pełną pulę nagród.
Na antenie telewizji wPolsce24 (Fratria) zadebiutował program "Zwalniamy Cię". Wśród jego prowadzących, oprócz zapowiadanych wcześniej Wiktora Świetlika i Wojciecha Surmacza, jest Marta Radziach, wcześniej związana m.in. z Telewizją Polską i Superstacją.
Październik przyniósł Brytyjczykom długo oczekiwaną ulgę w kosztach życia. Ceny w sklepach spadły po raz pierwszy od marca br., głównie za sprawą największego od prawie pięciu lat spadku cen żywności. Niższe ceny to dobra wiadomość nie tylko dla konsumentów, ale też dla Banku Anglii i rządu, które liczą na dalsze hamowanie inflacji.
Jeśli koncern Paramount Skydance przejmie konkurencyjną spółkę Warner Bros. Discovery, właściciela m.in. stacji TVN, zamierza zachować znaczną część tej firmy bez zmian - podał serwis Bloomberg News, powołując się na źródła zbliżone do sprawy.
Dziesięć rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem sesji na GPW. Informacje ze spółek, analizy i rekomendacje.
Amazon, amerykański gigant e-commerce, planuje największą od dwóch lat falę zwolnień. Redukcja objąć ma nawet do 30 tys. etatów w działach korporacyjnych. Spółka szuka oszczędności i poprawy efektywności przed kluczowym sezonem wyników i świąteczną sprzedażą.
We wrześniu sprzedaż samochodów w Europie wzrosła po raz trzeci z rzędu. Klienci coraz chętniej wybierają tańsze modele zelektryfikowane, a producenci notują dwucyfrowe wzrosty rejestracji.
Po serii obniżek rekkomendacji dla akcji diagnostycznej spółki pojawiła się pierwsza podwyżka.
Gospodarka Korei Południowej nabrała tempa w trzecim kwartale 2025 roku, osiągając najwyższy wzrost od półtora roku. Silny eksport, rosnąca konsumpcja prywatna i rządowe bodźce pomogły czwartej co do wielkości gospodarce Azji utrzymać odporność mimo rosnących napięć handlowych ze Stanami Zjednoczonymi.
Giełdy w USA biją historyczne rekordy po zapowiedzi porozumienia handlowego między Stanami a Chinami. Rząd w Warszawie zajmie się powołaniem Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności oraz zmianom w obronie cywilnej. Sąd w Katowicach rozstrzygnie, czy Henryk Kania otrzyma list żelazny, a rynki czekają na decyzję FED w sprawie stóp procentowych
W strukturze nabywców ostatniej emisji Banku Gospodarstwa Krajowego obligacji nominowanych w jenie japońskim o łącznej wartości 47,3 mld JPY dominowały japońskie banki - podał BGK.
Chiny i Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) podpisały we wtorek protokół aktualizujący umowę o wolnym handlu - podało chińskie ministerstwo handlu. Nowa wersja porozumienia, nazywana FTA 3.0, rozszerza współpracę o nowe obszary, w tym gospodarkę cyfrową i zieloną transformację.
KRUS przypomina rolnikom, ich małżonkom i domownikom o zbliżającym się terminie opłacenia składek za IV kwartał 2025 roku. Czas na wpłatę mija 31 października. Spóźnienie może oznaczać naliczenie odsetek lub utratę ciągłości ubezpieczenia.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
