Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Obecnie mamy pauzę w rosyjsko-ukraińskich negocjacjach pokojowych, choć kanały komunikacji nadal pozostają otwarte - oznajmił w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
W najnowszym odcinku podcastu „Bankomat” redaktor naczelny Bankier.pl, Andrzej Stec, poleca państwu dwa kluczowe tematy tygodnia. Przyglądamy się w nich liczbie korporacyjnych bankructw w Stanach Zjednoczonych oraz zmianom w prawie budowlanym, które wprowadzają zakaz montowania określonego rodzaju ogrodzeń.
Niemiecka prasa na ogół pozytywnie ocenia reakcję NATO na atak rosyjskich dronów na Polskę. Komentator „Suedddeutsche Zeitung” uważa natomiast, że Sojusz zawiódł zarówno wojskowo, jak i politycznie.
Prowadzone jest śledztwo w sprawie nadużyć przy realizacji programu "Czyste powietrze" – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Śledztwo ma charakter ogólnopolski. W sprawie jest ponad stu pokrzywdzonych.
Dobrą wiadomością dla kierowców był spadek giełdowych
notowań benzyny, który jednak jak dotąd nie przełożył się na stawki obowiązujące
w krajowych rafineriach.
Od 11 września 2025 roku wszystkie oferty mieszkań na rynku pierwotnym muszą zawierać jawne ceny, wraz ze wszystkimi dodatkowymi kosztami -...
Nowa tabela oprocentowania w VeloBanku przyniosła pewne zmiany wynikające z obniżki stóp procentowych NBP. Nie dotyczą one najwyżej oprocentowanej lokaty skierowanej do nowych klientów, która w dalszym ciągu jest opatrzona stawką w wysokości 7 proc. w skali roku.
Trwają obecnie rozmowy o organizacji wspólnych szkoleń ekspertów wojskowych z Polski i Ukrainy ws. walki dronowej i zwalczania dronów - dowiedziała się PAP w źródłach zbliżonych do resortu obrony. Szkolenia te mają odbywać się na terenie Polski.
Polska Grupa Zbrojeniowa i brytyjski koncern BAE Systems podpisały w piątek umowę, na mocy której BAE m.in. dostarczy polskiej zbrojeniówce technologie potrzebne do produkcji nowoczesnej amunicji artyleryjskiej kalibru 155 mm.
ING Bank Śląski przygotował nową ofertę kont oszczędnościowych z podwyższonym oprocentowaniem dla aktywnych klientów – od 11 września...
Jestem w stałym kontakcie z sekretarzem generalnym NATO Markiem Rutte; otrzymałem informację, że jeszcze dziś dowiemy się, jakie będą dalsze działania Sojuszu, jeśli chodzi o wschodnią flankę, po ataku dronowym Rosji - powiedział premier Donald Tusk w piątek.
Wskaźnik Przyszłej Inflacji we wrześniu br. nie zmienił wartości wobec sierpnia - podało BIEC. Większość czynników wpływających na inflację działa w kierunku dezinflacji, a czynniki zewnętrzne, np. ceny surowców na światowych rynkach sprzyjają stabilności cen w kraju.
Nastąpiła przerwa w dostępie do rejestru systemów państwowych. Uniemożliwia ona wykonanie zadań takich, jak wydawanie dowodów osobistych i paszportów – przekazała PAP rzeczniczka MSWiA Karolina Gałecka.
Napływ środków z OKI na warszawską giełdę szacowany jest na ok. 74 mld zł do 2040 roku - podał wiceminister finansów Jurand Drop.
W sierpniu Ministerstwo Finansów sprzedało detaliczne
obligacje skarbowe za 5,9 mld złotych. To wyraźnie mniej niż w lipcu oraz o
prawie połowę mniej niż rok wcześniej.
Eksperci cyberbezpieczeństwa poinformowali o odkryciu w darkwebie nowego narzędzia do prowadzenia ataków phishingowych, korzystające ze sztucznej inteligencji. SpamGPT przypomina profesjonalną usługę e-mail marketingu, tylko służącą nielegalnym celom.
W najbliższy weekend program "Dzień Dobry TVN" poprowadzą dawni gospodarze programu. Kinga Rusin pojawi się w tej roli dwukrotnie, a towarzyszyć jej będą Piotr Kraśko i Bartosz Węglarczyk. W nadchodzącym tygodniu śniadaniowy magazyn po ponad dekadzie poprowadzi także m.in. Jolanta Pieńkowska.
Brytyjski rząd ogłosił w piątek nałożenie 100 nowych sankcji, ograniczających źródła dochodów oraz dostawy wojskowe do Rosji, w odpowiedzi na rosyjskie naloty, które naruszyły przestrzeń powietrzną nad Polską i uszkodziły budynek ukraińskiego rządu w Kijowie.
W 2025 r. jest możliwość kolejnego dostosowania stóp proc., choć wydaje się, że nie więcej niż raz - poinformowała PAP Biznes członkini RPP Gabriela Masłowska. Dodała, Rada powstrzymuje się przed mocnym obniżaniem stóp, aby nie spowodować konieczności ich podwyżek, co nie sprzyjałoby stabilności makro.
Dania zakupi osiem naziemnych systemów obrony powietrznej dalekiego lub średniego zasięgu od producentów europejskich za rekordową kwotę 58 mld koron (7,7 mld euro) – poinformował w piątek rząd w Kopenhadze.
Na polecenie dowództwa estońskich sił zbrojnych ustanowiono tymczasową strefę zakazu lotów we wschodniej Estonii, aby umożliwić skuteczniejsze reagowanie na potencjalne naruszenia przestrzeni powietrznej. To odpowiedź na wtargnięcie rosyjskich dronów na terytorium Polski - oznajmił minister obrony Hanno Pevkur.
Wiceszef MSZ Marcin Bosacki, który będzie reprezentował Polskę podczas piątkowego, nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, przed wylotem do Nowego Jorku podkreślił, że będzie na nim mówił prawdę o rosyjskim nalocie dronowym na Polskę, który był zaplanowany.
Na autostradzie A4, pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice na Dolnym Śląsku, został uruchomiony kolejny odcinkowy pomiar prędkości. Takie urządzenia działają już na fragmencie trasy pomiędzy Kostomłotami a Kątami Wrocławskimi.
Minister edukacji narodowej Barbara Nowacka na stanowisko rzecznika prasowego resortu powołała Ewelinę Gorczycę.
Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz powiedział, że według informacji kancelarii prezydenta, w nocy z wtorku na środę polską granicę przekroczyło 21, a nie 19 rosyjskich dronów. Dodał, że możliwe, iż niektóre z dronów wleciały na terytorium Polski tylko na chwilę.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
