Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Branża napojowa popiera zapowiadane zmiany w systemie kaucyjnym dotyczące szklanych butelek wielokrotnego użytku, wskazując na potrzebę dobrowolności i możliwości dalszego funkcjonowania już działających modeli zwrotu. Jak podkreśla Sławomir Brzózek ze Związku Pracodawców EKO-PAK, w tym przypadku nie chodzi o wyłączenie butelki zwrotnej z systemu, lecz o pozostawienie dla niej dotychczasowego schematu logistycznego przy jednoczesnym włączeniu opakowania do sprawozdawczości.
The Nutriment Company (TNC) przejęła firmę Zoo Factory, jednego z najdłużej działających polskich dystrybutorów karmy i przysmaków dla zwierząt domowych segmentu premium. To pierwsze wejście szwedzkiej grupy na rynek polski i jednocześnie dziesiąta akwizycja TNC w 2024 r. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.
Roczny szczyt zapotrzebowania na jaja kurze, który tradycyjnie pojawia się tuż przed świętami Bożego Narodzenia, zwyczajowo wywindował i tak wysokie już ceny jaj. Branżowi analitycy zwracają jednak uwagę, że ważniejszy niż poziom cen jest obecnie szereg napięć rynkowych, które eksperci Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz (KIPDiP) nazywają „rynkowymi paradoksami”.
We wtorek po raz ostatni przed świętami będzie można zrobić zakupy - większość sklepów będzie czynna do godz. 23.00. W Wigilię sklepy będą zamknięte.
Zakup żywnego karpia staje się coraz trudniejszy, mimo że formalnie nie ma zakazu sprzedaży żywych ryb. Rybę prosto z wody można nabyć jedynie w stawach hodowlanych i specjalnych stoiskach na bazarach i targowiskach - powiedział prezes Towarzystwa Promocji Ryb "Pan Karp" Zbigniew Szczepański.
22 grudnia br. MAXIMA GRUPĖ poinformowała, że sfinalizowała sprzedaż spółki EMPERIA HOLDING Sp. z o.o., operatora sieci Stokrotka w Polsce, na rzecz PARETAS B.V. Transakcja jest elementem zapowiedzianej restrukturyzacji grupy „Vilniaus prekyba”, której celem jest podział działalności na dwa niezależne segmenty.
Współzałożyciel koncernu Oracle osobiście zaangażował się w fuzję Paramount i Skydance, oferując gigantyczne zabezpieczenie finansowe, które ma przekonać akcjonariuszy do odrzucenia konkurencyjnej propozycji Netflixa.
Grupa Polsat Plus otrzymała od swojego większościowego akcjonariusza - Fundacji TiVi – pismo informujące o wydaniu prawomocnego i wiążącego wyroku przez Sąd Apelacyjny w Liechtensteinie, kończącego postępowanie sądowe dotyczące sporu pomiędzy Zygmuntem Solorzem a Piotrem Żakiem, Aleksandrą Żak i Tobiasem Solorzem.
Chiny zapowiadają zdecydowane działania na rzecz stabilizacji rynku nieruchomości i szeroko zakrojonej odnowy miejskiej. Rok 2026, otwierający nowy plan pięcioletni, ma być momentem przełomowym dla sektora, który od kilku lat pogrążony jest w kryzysie.
Fundusze zarządzane przez Nationale-Nederlanden PTE, w tym otwarty fundusz emerytalny, w wyniku sprzedaży akcji na sesji 15 grudnia zmniejszyły stan posiadania akcji Cyfrowego Polsatu poniżej 5 proc.
Dziesięć rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem sesji na GPW. Informacje ze spółek, analizy i rekomendacji.
Orlen kupił ponad 4,5 mln akcji Energi, w tym 2,3 mln w odpowiedzi na zaproszenie oraz 2,2 mln na rynku regulowanym.
Po siedmiu godzinach akcji ratownicy dotarli do dwóch górników poszukiwanych na poziomie 830 m w KWK Pniówek, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Obaj górnicy nie żyją.
Ministerstwo Finansów zaproponowało zmianę ustawową, zgodnie z którą przedsiębiorstwa, które obecnie mają obowiązek dokonać raportowania zrównoważonego rozwoju (ESG) za 2025 i 2026 r. zostaną z niej zwolnione.
Przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia potaniały rok do roku marchewka czy ziemniaki. Więcej zapłacić trzeba jednak za czekoladę - przekazał we wtorek Główny Urząd Statystyczny (GUS). Nieznacznie tańszy niż przed rokiem jest karp.
Rośnie napięcie w relacjach pracowniczych w tej jednej z najszybciej rozwijających się sieci handlowych w Polsce. Jego źródłem są zarzuty o nieprzekazanie związkowi Regulaminu Pracy, trwający spór zbiorowy dotyczący wynagrodzeń, zatrudnienia i świadczeń socjalnych oraz brak komunikacji z zarządem spółki. Efek? Wniosek do prokuratury.
Zmiana w definicjach e-papierosów przewidziana w opublikowanym w poniedziałek projekcie nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym ma umożliwić objęcie podatkiem akcyzowym również e-papierosy indukcyjne, które formalnie nie są urządzeniami ani jednorazowymi, ani wielorazowymi.
Rzeczpospolita przeanalizowała, ile tym roku trzeba zapłacić za składniki do przygotowania tradycyjnej Wigilii na cztery osoby. To, jak zaznacza, 3,7 proc. więcej niż rok temu. Jak podkreśla ekspert cytowany przez rp.pl, wysokie wzrosty cen powinny wyhamować.
Rzeczpospolita przeanalizowała, ile tym roku trzeba zapłacić za składniki do przygotowania tradycyjnej Wigilii na cztery osoby. To, jak zaznacza, 3,7 proc. więcej niż rok temu. Jak podkreśla ekspert cytowany przez rp.pl, wysokie wzrosty cen powinny wyhamować.
Udziały w Cashy objęli Maciej i Wojciech Dudowie oraz Maciej Zientara. Spółka rozwijająca platformę przyspieszonych płatności między firmami a ich dostawcami chce przeznaczyć kapitał na skalowanie biznesu, przede wszystkim w branży budowlanej. Po kilku latach rozwoju produktu rozpoczyna etap wzrostu i zapowiada zwiększenie wolumenu obsługiwanych transakcji.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
