Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Ostatnia sesja bardzo burzliwego tygodnia na GPW kończy się uspokojeniem nastrojów, z przewagą wzrostów głównych indeksów. Warto odnotować powrót do tygodniowych wzrostów WIG20, który po dziewięciu tygodniach wzrostów bez oglądania się na indeksy bazowe innych giełd coraz bardziej zależy od zewnętrznego sentymentu.
Ministerstwo Aktywów Państwowych przekazało PAP w piątek, że szuka dla Rafako rozwiązań, sprzyjających dalszemu funkcjonowaniu tej firmy. Resort napisał, że Agencja Rozwoju Przemysłu uczestniczy w rozmowach z potencjalnym inwestorem ws. przejęcia spółki i stworzenia modelu jej finansowania.
Gwarancje bezpieczeństwa NATO i obecność amerykańskich żołnierzy zaczynają się od polskiej granicy - powiedział w piątek minister finansów Scott Bessent w wywiadzie z CNBC. Jak stwierdził, Ukraina musi zaakceptować, że gwarancje bezpieczeństwa będą pochodzić od Europy.
Zespół ds. rozliczeń PiS poinformował w piątek, że złoży do prokuratury zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Andrzeja Dudę. Chodzi o nieodebranie przesiągi od trzech sędziów powołanych w 2015 r. do TK oraz podpisanie noweli ustawy o KRS.
Prokuratura Krajowa poinformowała w piątek, że funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej przeszukali trzy mieszkania w celu odnalezienia dowodów rzeczowych w sprawie katastrofy smoleńskiej.
Co drugi sklep internetowy z towarami używanymi nie informuje prawidłowo klientów o ich prawie do zwrotu, sześć na dziesięć sklepów nie przestrzega rocznej gwarancji na produkty, a 8 proc. nie podaje pełnych cen – wynika z kontroli przeprowadzonej przez Komisję Europejską i organy ochrony konsumentów.
Sejm uchwalił w piątek ustawę o unijnej sieci danych dotyczących poziomu zrównoważenia gospodarstw rolnych (FSDN), poszerzającą dotychczasowy zakres uzyskiwanych danych o dodatkowe tematy w wymiarze ekonomicznym, społecznym i środowiskowym.
W związku z wykryciem na Węgrzech ogniska pryszczycy mocno zjadliwej choroby u zwierząt kopytnych, na trzech przejściach granicznych ze Słowacją w Chyżnem, Niedzicy i Piwnicznej zostanie wprowadzona kontrola graniczna wszystkich transportów przewożących zwierzęta. Pojazdy będą także dezynfekowane.
Średnioroczny wzrost cen powinien być niższy od prognozy w budżecie na 2025 r. i ukształtować się na poziomie 4,5 proc. - poinformowała wiceminister finansów Hanna Majszczyk. Stopa bezrobocia rejestrowanego w br. wyniesie 5 proc. i na tym poziomie pozostanie w dwóch kolejnych latach - dodała.
W związku z wykryciem na Węgrzech ogniska pryszczycy mocno zjadliwej choroby u zwierząt kopytnych, na trzech przejściach granicznych ze Słowacją w Chyżnem, Niedzicy i Piwnicznej zostanie wprowadzona kontrola graniczna wszystkich transportów przewożących zwierzęta. Pojazdy będą także dezynfekowane.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
