One More Level, notowany na alternatywnym rynku GPW deweloper gier oraz 505 Games, wchodzący w skład grupy Digital Bros wiodący wydawca gier, zawarły umowę na realizację gry Ghostrunner 2, kontynuacji gry akcji wydanej w 2020 r. Zgodnie z umową krakowski deweloper odpowiadać będzie za całość prac produkcyjnych, w tym przygotowanie wersji gry na konsole PS5 oraz Xbox Series. Budżet produkcyjny gry ustalono na 5 mln EUR.

Ghostrunner to intensywna gra akcji łącząca mechanikę one-hit-one-kill, parkour i cyberpunkową estetykę. Wydany w październiku 2020 r. tytuł w krótkim czasie znalazł uznanie setek tysięcy graczy oraz branżowych komentatorów. One More Level jest autorem koncepcji oraz twórcą gry w wersji na PC. 505 Games, współwydawca gry, od 2021 r. jest wyłącznym właścicielem praw autorskich do tytułu.

- Jesteśmy podekscytowani możliwością stworzenia kolejnej odsłony Ghostrunnera wspólnie z tak renomowanym wydawcą, jakim jest 505 Games. Jak każdy twórca jesteśmy dumni ze spektakularnego sukcesu Ghostrunnera, który dzięki unikalnemu klimatowi, wymagającej, angażującej rozgrywce i wciągającej opowieści zyskał miano jednej z najbardziej udanych gier akcji 2020 r. Jesteśmy przekonani, że w wyniku współpracy 505 Games oraz One More Level powstanie gra o jeszcze większym potencjale, skazana na wzięcie szturmem serc i umysłów graczy na całym świecie – komentuje Szymon Bryła, prezes OML (ONEMORE) .

 - Cieszymy się, że 505 docenia i podziela naszą wizję rozwoju uniwersum Ghostrunner oraz zdecydowało się powierzyć nam stworzenie kolejnej gry w nim osadzonym, w również wersji konsolowych tytułu, co naszym zdaniem, realnie przełoży się na finalną jakość produktu dla wszystkich graczy - podkreśla Radosław Ratusznik, członek zarządu One More Level.

One More Level zajmuje się produkcją gier przeznaczonych na komputery osobiste oraz konsole. Krakowskie studio, założone w 2014 r., ma na swoim koncie wyprodukowanie takich tytułów jak m.in. God’s Trigger oraz Ghostrunner. Obecnie zespół firmy tworzy ponad 30 wysoce wykwalifikowanych specjalistów w produkcji gier. One More Level od 2018 r. jest notowane na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

505 Games to wydawca i dystrybutor gier należący do grupy Digital Bros, globalnego koncernu dewelopersko-wydawniczego z siedzibą w Mediolanie. Grupa Digital Bros, której podmiot dominujący notowany jest na Borsa Italiana, posiada oddziały w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Chinach i Japonii.