Pyramid Games, notowany na NewConnect, producent gier komputerowych z Grupy PlayWay w pierwszym kwartale 2021 r. osiągnął około 0,64 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, co daje wzrost o 111 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2020 r. Spółka odnotowała również rosnące zainteresowanie graczy tytułami, nad którymi pracuje – wishlista najbardziej wyczekiwanych gier z portfolio studia kształtuje się na poziomie około 400 tys. zapisów na platformie Steam. Na wyniki finansowe spółki w raportowanym okresie miały wpływ sprzedaż gry Rover Mechanic Simulator oraz dodatku do niej - RMS: Perseverance DLC. Dodatkowo producent otrzymał część wynagrodzenia w związku z realizacją umowy na produkcję komputerowej wersji gry Car Mechanic Manager.

– Wyniki finansowe wypracowane od stycznia do marca br. pokazują, że gry, które stworzyliśmy, cieszą się zainteresowaniem. Przychody netto ze sprzedaży w minionym kwartale wyniosły 0,64 mln zł, z czego kwota ze sprzedaży produktów stanowi 0,21 mln zł. W tym czasie prowadziliśmy prace nad realizacją 10 gier, które finansujemy z własnych środków. Ponad połowa tytułów uwzględnionych w harmonogramie premier powinna trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Mamy nadzieję, że nakłady inwestycyjne, przeznaczone na rozwój tych projektów, w dłuższej perspektywie przyniosą zadowalające rezultaty finansowe wynikające ze sprzedaży gier

– mówi Jacek Wyszyński, prezes Pyramid Games.

W raportowanym okresie br. Pyramid Games kontynuowało rozwój składu osobowego, prowadząc jednocześnie akademię dla młodych twórców gier (Pyramid Games Academy), której najlepsi uczestnicy zasilili szeregi studia. Spółka zawarła również umowy uczestnictwa w Programie Motywacyjnym z pracownikami. Na ich podstawie otrzymają oni prawo do objęcia akcji, które zostaną wyemitowane po spełnieniu warunków Programu. Przyznanie akcji w ramach poszczególnych celów oraz transz nastąpi w 2023 roku, a więc po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego spółki za rok obrotowy 2022. Każdy z uczestników złożył stosowne oświadczenia o zobowiązaniu do niezbywania akcji objętych w ramach Programu.


Obecnie PDG (PYRAMID) jest w zaawansowanej fazie prac nad swoim najważniejszym tytułem Occupy Mars: The Game, w której gracz wciela się w astronautę budującego kolonię na Marsie. Liczba oczekujących na premierę to blisko 180 tys. osób. Udostępniony w drugiej połowie ub. roku prolog pobrano ponad 260 tys. razy.

– Nasz flagowy tytuł cieszy się sporym zainteresowaniem. Przy tworzeniu gry konsultujemy się z uczestnikami projektu HI-SEAS, szkoleniowej stacji marsjańskiej z siedzibą na Hawajach, współpracujemy też z The Mars Society. Systematycznie publikujemy kolejne odcinki mini-serialu o grze i środowisku marsjańskim na kanale Pyramid Games w serwisie YouTube, w ramach serii TightBeam która opowiada o realiach przetrwania na czerwonej planecie. Jest to część kampanii marketingowej kierowanej bezpośrednio do graczy – mówi Jacek Wyszyński.

Z końcem maja na platformie Steam odbędzie się premiera komputerowej wersji gry Castle Flipper. Inne gry, które w najbliższych miesiącach trafią do sprzedaży to Farming Life (symulator właściciela farmy), ZooKeeper (symulator właściciela zoo) oraz Dinosaur Fossil Hunter.