Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Live Motion Games – warszawskiego producenta gier wideo na PC. Debiut na NewConnect przewidziany jest na 17 czerwca. Do obrotu trafi łącznie 1 456 500 akcji zwykłych na okaziciela serii A, B i C o wartości nominalnej 0,10 zł każda. W procesie wprowadzenia akcji firmy do obrotu na rynku alternatywnym wspierało Blue Oak Advisory Sp. z o.o. W marcu spółka z sukcesem zakończyła Ofertę Publiczną Akcji, z której pozyskała 4 mln zł. Niedawno Studio udostępniło kartę Steam do swojej najnowszej produkcji pt. Uboat Mechanic Simulator.

- Jesteśmy gotowi aby zrealizować jeden z naszych kluczowych celów na ten rok, czyli dołączyć do grona spółek publicznych. Miło mi poinformować, że już 17 czerwca Live Motion Games zadebiutuje na NewConnect. informuje Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games S.A. Wejście na Giełdę to także zwieńczenie niedawno przeprowadzonej Oferty Publicznej Akcji Live Motion Games, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem Inwestorów. Jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim za docenienie naszego modelu biznesowego. Pozyskane środki przeznaczamy na produkcję i marketing kilku tytułów, cztery z nich powinny pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Zakładamy, że w pierwszej kolejności przekażemy graczom Builder Simulator, przy którym to projekcie pełnimy rolę zarówno producenta, jak i wydawcy – dodaje Michał Kaczmarek.

Builder Simulator pozwoli graczom tworzyć własne projekty budowlane – od podstaw budować domy, sklepy i budynki przemysłowe. Gra będzie posiadać różne poziomy trudności, co pozwoli na zaspokojenie ambicji wielu graczy.

Równolegle spółka pracuje nad kilkoma innymi autorskimi tytułami, w tym: Chernobyl Liquidators oraz Bakery Simulator. Chernobyl Liquidators to rozgrywka z gatunku survival-symulator, inspirowana prawdziwą historią połowy lat osiemdziesiątych XX wieku. Bakery Simulator umożliwi graczom wcielić się w rolę piekarza, którego zadaniem będzie także realizacja zamówień do sklepów i rozwijanie biznesu.

- W harmonogramie produkcyjnym na ten rok mamy przewidzianą także premierę gry Fat Ex Courier Simulator. To propozycja dla graczy, którzy chcą wcielić się w rolę kuriera do zadań specjalnych. Użytkownik będzie musiał dostarczyć wiele paczek, pomimo licznych przeciwności losu. Rolę wydawcy pełni Gaming Factory. Niebawem zaprezentujemy więcej szczegółów – mówi Michał Kaczmarek.

W czerwcu br. Studio udostępniło na platformie Steam kartę do swojej najnowszej produkcji na PC – Uboat Mechanic Simulator. - Nasz najnowszy projekt umożliwi graczom wcielić się w rolę mechanika łodzi podwodnych. Grę dedykujemy nie tylko fanom podwodnego świata, ale i wszystkim miłośnikom gier wideo. – mówi Michał Kaczmarek.