Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Polenergia rozpoczęła współpracę z GreenWay Polska

Udostępnij

Polenergia Sprzedaż dostarczy zieloną energię w standardzie Energia 2051 do obecnych oraz planowanych stacji ładowania pojazdów elektrycznych GreenWay Polska. Umowa między firmami będzie obowiązywać do 2023 r.

Rozwój sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych ma ogromne znaczenie dla poprawy komfortu użytkowników samochodów elektrycznych oraz hybrydowych. Jednym z czołowych dostawców tego typu rozwiązań jest firma GreenWay Polska posiadająca w swojej sieci obecnie blisko 300 stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz oferująca kompleksową ofertę sprzedaży i zarządzania stacjami ładowania. Sprzedawcą energii do stacji GreenWay przyłączonych bezpośrednio do sieci energetycznej będzie Polenergia Sprzedaż Sp. z o.o., obecnie jedyna na rynku spółka oferująca 100 proc. zielonej energii w standardzie Energia 2051.

- Nawiązanie współpracy z GreenWay Polska to nie tylko transakcja biznesowa. To realna szansa na wspieranie rozwoju elektromobilności w Polsce oraz pokazanie użytkownikom samochodów elektrycznych zalet pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Naszym nadrzędnym celem jest udział w redukcji emisji CO2 i popularyzacja energii pochodzącej z OZE przy jednoczesnym zapewnieniu konkurencyjnych cen zielonej energii -– mówi Marcin Frątczak – Członek Zarządu odpowiedzialny za sprzedaż do klientów biznesowych w Polenergii Sprzedaż.

Standard Energia 2051, na jaki zdecydowała się firma GreenWay Polska, realizuje strategię Europejskiego Zielonego Ładu. Zgodnie z założeniami Unii Europejskiej, dostawy energii wytworzonej w każdej godzinie z zeroemisyjnych źródeł, w takim standardzie, będą musiały obowiązywać powszechnie w całej wspólnocie dopiero za 30 lat. Polenergia Sprzedaż, dzięki własnym, położonym na terenie Polski OZE, już teraz oferuje energię z zerowym śladem węglowym w standardzie Energia 2051. Połączenie tej oferty ze skalą działalności GreenWay Polska sprawi, że na terenie Polski samochody elektryczne nie tylko nie będą emitować spalin i CO2, ale także będą zasilane czystą energią,
co zmniejsza koszt środowiskowy wynikający z użytkowania takich aut.

Decyzja o nawiązaniu współpracy ze spółką PEP stanowi kolejny istotny kamień milowy w rozwoju naszej sieci. – mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. – Proces transformacji na energię pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych był dla nas i dla naszych klientów zawsze kluczowy. Wierzymy, że jest to naturalny kierunek rozwoju elektromobilności i już w niedalekiej przyszłości wszystkie nasze stacje będą gwarantowały zieloną energię.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+