Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny Baked Games S.A. i podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu na rynku NewConnect akcji polskiego producenta oraz wydawcy gier. W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 2.487.850 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Rolę autoryzowanego doradcy pełni ABISTEMA Kancelaria Doradcza spółka z o.o.  20 maja studio udostępniło prolog do swojej autorskiej gry Prison Simulator.

  • GPW w Warszawie podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect akcji spółki Baked Games S.A. W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 2.487.850 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B o wartości nominalnej 0,10 zł każda.
  • Prison Simulator: Prologue pobrało do tej pory ponad 400 tys. użytkowników. Pełna wersja autorskiej gry studia pojawi się na rynku w Q3 br.
  • Baked Games S.A. 8 lipca udostępniła kartę Steam do Alaska Gold Fever
  • Security Guard to kolejna pre-produkcja studia – karta gry dostępna na Steam.

- Dołączenie do grona spółek publicznych to istotny i historyczny krok w rozwoju naszego studia. Liczymy, że debiut przyczyni się do zwiększenia rozpoznawalności naszej firmy na konkurencyjnym międzynarodowym rynku gier wideo oraz umożliwi nam pozyskanie nowego grona inwestorów, którzy tak jak my wierzą w model biznesowy Baked Games. Razem z naszymi akcjonariuszami czekamy na wyznaczenie przez GPW pierwszego dnia notowań. mówi Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games SA.

W procesie upublicznienia Baked Games studio wspiera Abistema Kancelaria Doradcza oraz Kancelaria Adama Osińskiego.

Baked Games finalizuje prace nad swoim największym tytułem: Prison Simulator. 20 maja br. na Steam udostępniony został prolog do gry, który w zaledwie pięć dni od premiery pobrało 120 000 użytkowników Steam (obecnie grę pobrało ponad 400 tys. graczy). Tym samym Prison Simulator: Prologue znalazł się w zestawieniu TOP3 spośród prologów/wczesnych dostępów gier z Grupy PlayWay. Projekt umożliwia wcielenie się w rolę strażnika fikcyjnego więzienia w stanie Nebraska w USA. W Prison Simulator: Prologue gracze mają możliwość tworzenia pierwszych kreacji postaci oraz muszą uporać się z panującym w areszcie buntem.

Premiera pełnej wersji gry na PC planowana jest na Q3 2021 r.

- Chcieliśmy, aby nasz projekt jak najdokładniej odzwierciedlał realia aresztu karnego, dlatego korzystaliśmy ze wskazówek doświadczonych pracowników aresztów karnych ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki współpracy z funkcjonariuszami udało nam się zgłębić niedostępną wiedzę na temat codziennego życia w więzieniu. Zebrane informacje pomogły nam w wizualnej kreacji obiektu. Mamy nadzieję, że rozgrywka spodoba się graczom i będzie dla nich źródłem wielu nowych doświadczeń – mówi prezes zarządu Baked Games S.A.

Baked Games pracuje jednocześnie nad kilkoma pre-produkcjami oraz grą Security Guard. Współwydawcą zarówno Prison Simulator, jak i Security Guard  jest notowana na głównym parkiecie GPW spółka PlayWay SA.

W lipcu Baked Games S.A. udostępniła na Steam kartę swojej najnowszej pre-produkcji Alaska Gold Fever. Gracz w survivalowym symulatorze będzie przemierzać teren mroźnej Alaski w poszukiwaniu złota.

Oprócz produkcji autorskich gier, studio zamierza prowadzić także działalność portowo-wydawniczą. Zarząd firmy chce zapewnić w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniżyć ryzyko operacyjne prowadzonej działalności.