Metalkas, rodzinna spółka z ponad 60-letnią tradycją na rynku, złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego w związku z rozważaną ofertą publiczną akcji i debiutem na GPW. Metalkas to lider w produkcji regałów metalowych w Europie i największy producent drabin w Polsce. Firma jest także jednym z największych krajowych producentów mebli metalowych i sejfów.

– Jesteśmy intensywnie rozwijającą się rodzinną spółką. Ponad 60-letnia działalność pozwoliła nam osiągnąć ugruntowaną pozycję na polskim i międzynarodowym rynku DIY, czyli produktów niezbędnych do budowy, remontu, wykończenia i wyposażenia wnętrz. Nasze regały, drabiny, meble metalowe i sejfy sprzedajemy zarówno stacjonarnie – hurtowo oraz poprzez salony firmowe - jak i online za pośrednictwem własnych sklepów internetowych. Naszymi klientami są osoby indywidualne oraz globalne sieci marketów budowlanych, dyskontów i supermarketów w 32 krajach świata. W ostatnich latach mocno rozbudowaliśmy park maszynowy i wyposażyliśmy nasze zakłady w najnowocześniejsze urządzenia dostępne na rynku, rozwijamy e-commerce oraz poszerzamy ofertę o nasze kluczowe produkty, czyli drabiny i regały. W efekcie przez ostatnią dekadę osiągnęliśmy niemal pięciokrotny wzrost przychodów. – mówi Jacek Grzenia, Prezes Zarządu Metalkas.

– Obecnie mamy moce produkcyjne pozwalające na wytwarzanie około 4 mln sztuk regałów i 1,8 mln drabin rocznie, a chcemy w perspektywie 5 lat podwoić ten wynik, w związku z dużym popytem na nasze produkty. Aby zrealizować ten cel planujemy dalszą rozbudowę mocy produkcyjnych, wejście na kolejne rynki zagraniczne oraz rozwój kanałów sprzedaży online. Plan przeprowadzenia oferty publicznej akcji i debiutu na warszawskiej giełdzie, jest naturalnym krokiem w dalszym, globalnym rozwoju naszej firmy – powiedział Adam Grzenia, Wiceprezes Zarządu Metalkas.