Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Sierpniowa dziesiątka, czyli inwestycyjne typy BNP Paribas BM

Udostępnij

W drugim miesiącu wakacji analitycy BNP Paribas BM w dalszym ciągu stawiają na mniejsze spółki, jednak nowości to w głównie przedstawiciele indeksu mWIG40. W sierpniowym portfelu nie znajdziemy też nowości sprzed miesiąca: Allegro oraz Creep Jar.

Typując swoich faworytów na sierpień, specjaliści BNP Paribas BM wprowadzili cztery zmiany, co przy dziesięciu pozycjach można nazwać gruntowną przebudową portfela. Poza wspominanymi ALE (ALLEGRO) oraz CRJ (CREEPYJAR), drugiej szansy nie otrzymały także TOA (TOYA) i COG (COGNOR), których nie znajdziemy wśród aktualnych typów inwestycyjnych. A to oznacza cztery nowości.

Pierwszą, w kolejności alfabetycznej jest ART (ARTIFEX). W uzasadnieniu analitycy zwrócili uwagę na rosnące wstępne przychody za II kwartał (wzrost o 43% r/r) oraz perspektywę dalszego wzrostu biznesu spółki, opartego na dalszym skalowaniu i poszerzaniu kanałów pozyskiwania klientów aplikacji Unsolved.

Artifex Mundi to też jedyna nowa spółka w portfelu, która nie jest komponentem mWIG40. Trzy pozostałe to bowiem BFT (BENEFIT), BDX (BUDIMEX) oraz SLV (SELVITA). Szczególnie ciekawym wyborem wydaje się Benefit Systems, dla którego ubiegły rok należał do bardzo wymagających.

„Oceniamy, iż spółka bardzo dobrze poradziła sobie z sytuacją pandemiczną w ubiegłym roku (przeprowadzone szybkie cięcie kosztów, zamkniecie nierentownych klubów fitness na stałe, szybka odbudowa biznesu w trakcie miesięcy letnich), a Benefit Systems w tym okresie zdołał wygenerować dodanie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej, co pozwoliło wyraźnie zredukować dług. Oceniamy więc, że w nadchodzących miesiącach spółka powinna relatywnie szybko odbudować bazę użytkowników kart sportowych i kontynuować rozwój zagraniczny. Obecne poziomy kursu, po jego korekcie związanej ze sprzedażą akcji własnych, oceniamy jako atrakcyjne w długim terminie” – uzasadniają analitycy

Natomiast w przypadku Budimeksu, eksperci pozytywnie oceniają opublikowane wyniki za II kwartał 2021 i oczekują, że druga połowa roku powinna przynieść większy przerób (przesunięcie kontraktów w formule PiB) przy co najmniej utrzymaniu marży. W długim terminie dodatkowymi atutami spółki mogą stać się także rozwój zagraniczny oraz segment OZE.

Ostatnia nowość, czyli Selvita powinna zdaniem analityków poprawiać wyniki po połączeniu z Fideltą, a także korzystać na ograniczeniu obostrzeń pandemicznych i „odblokowaniu” się rynku CRO pod względem nowych zamówień.

Pozostała część portfela to w dalszym ciągu ABE (ABPL), APR (AUTOPARTN), KTY (KETY), MBR (MOBRUK), PBX (PEKABEX) oraz WLT (WIELTON).

 

Jeśli nie jesteś naszym abonentem, a chcesz docenić naszą pracę, możesz to zrobić stawiając nam po prostu symboliczną kawę.​

postaw nam kawę

 

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus