Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Debiut Sniper Ghost Warrior Contracts 2 na PlayStation 5

Udostępnij

Po udanej premierze na PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One i PC – Sniper Ghost Warrior Contracts 2 – debiutuje na PlayStation 5. Z tej okazji CI Games opublikowało nowy zwiastun projektu. Najnowsza odsłona bestsellerowej serii snajperskich strzelanin FPS, w ciągu niespełna dwóch miesięcy od premiery, osiągnęła sprzedaż na poziomie 36 mln zł i przekroczyła próg rentowności.

- Zgodnie z zapowiedziami dziś w ręce graczy trafia SGWC 2 na PS5. To kolejny istotny krok w budowaniu popularności serii. Dedykowana wersja na PS5 dostępna jest globalnie zarówno na nośnikach fizycznych jak i cyfrowo. Posiadacze najnowszej konsoli Sony, którzy kupili już wcześniej wersję na poprzednią generację mogą od dziś pobrać darmowy update. Wydanie PS5 jest dla nas istotne szczególnie z perspektywy długoterminowej i liczę, że przez kolejne lata będzie stanowić znaczący udział w całości sprzedaży najnowszej gry. 

– mówi Marek Tymiński, prezes zarządu CIG (CIGAMES).

SGWC 2 na PS5 dostępny jest w wydaniu cyfrowym i fizyczny w cenie 39,99 USD, a także na PS4, Xbox Series X/S, Xbox One i PC.

SGWC 2 opowiada historię Ravena, płatnego zabójcy-snajpera, operującego w pogrążonym w bezprawiu Kumarze. Najemnika czeka cały szereg wymagających zleceń, które mają pomóc w obaleniu bezlitosnej dyktatury w regionie. Gra wyróżnia się mapami z otwartym terenem oraz ogromną gamą misji, które można przejść na wiele różnych sposobów. Swobodę rozgrywki i działań podkreśla bogaty arsenał realistycznych broni i gadżetów oraz masa umiejętności i ekwipunku do odblokowania. Niezmiennie ważną pozostaje najbardziej charakterystyczna cecha serii - niespotykany nigdzie indziej poziom realizmu przy operowaniu karabinem snajperskim.

Do edycji na PS5  dodano darmowe DLC “Crossbow Carnage” z zestawem broni, włącznie z uwielbianą przez fanów serii morderczą kuszą oraz innymi równie potężnymi broniami. W tej wersji gry dołączone jest także niedawne duże rozszerzenie, “Butcher’s Banquet”, które przenosi graczy do nowej, pustynnej okolicy, oferując ogromne połacie terenu do eksploracji, wraz z bujnie zarośniętymi oazami, zdradziecko wyglądającymi wodospadami, a także enigmatycznymi świątyniami. Gracze będą przemierzać te okolice, starając się wyeliminować zagrożenie, w obliczu którego znajduje się region Kuamar.      

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 jest  najwyżej ocenianą grą w serii zarówno przez graczy jak i krytyków branżowych. Tytuł w niespełna dwa miesiące po premierze przekroczył próg rentowności. Poprzednia część snajperskiej serii uzyskała break even point po siedmiu miesiącach od dnia premiery.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+