Console Labs, studio z grupy PlayWay, które specjalizuje się w portowaniu gier na konsole, zadebiutowało dzisiaj na rynku NewConnect. Do obrotu trafiło milion akcji serii A. Console Labs jest 369. spółką debiutującą na małym parkiecie oraz 20. debiutantem w tym roku. W najbliższym czasie Console Labs planuje wykonać trzy płatne DLC dla topowej gry Thief Simulator. Studio posiada również wyłączne prawo do portowania gry Succubus produkowanej przez Madmind Studio.

- Giełdowy debiut jest zwieńczeniem naszej ciężkiej pracy. Od samego początku celem Console Labs było osiągnięcie pozycji lidera wśród studiów portujących gry i jesteśmy na dobrej drodze, aby to zrealizować, przy wsparciu naszych partnerów biznesowych oraz akcjonariuszy. Udowodniliśmy już, że portowanie gier jest opłacalnym biznesem, a dzięki realizacji coraz większych projektów systematycznie zwiększamy nasze przychody – opisuje Marcin Wesołowski, prezes Console Labs.- Przy okazji debiutu chcę podziękować naszym partnerom z grupy PlayWay za współpracę oraz zaangażowanie w rozwój Console Labs – dodaje Marcin Wesołowski.

W dniu debiutu na NewConnect do obrotu trafiło milion akcji zwykłych na okaziciela serii A. Console Labs w I półroczu 2021 osiągnęło zysk netto na poziomie 0,4 mln zł oraz zwiększyło swoje przychody netto o 77 proc. r/r do poziomu 1,6 mln zł. Znakomita większość przychodów stanowi sprzedaż portowanych gier.

Obecnie Console Labs pracuje nad płatnym DLC (rozszerzenie gry) do gry Thief Simulator na platformy Xbox, PlayStation, PC oraz Nintendo Switch. Aktualnie w planach są trzy DLC zwiększające zawartość gry o nowe rabunki, przedmioty i misje. Pierwsze rozszerzenie do gry wyjdzie jeszcze w tym roku.

- Thief Simulator jest naszym najbardziej dochodowym tytułem. Tylko w II kwartale br. przychody ze sprzedaży gry wyniosły 0,4 mln zł. Liczymy, że planowane rozszerzenia będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem ze strony graczy, zwłaszcza że będą wydawane na wszystkie dostępne platformy, na jakich wcześniej ukazała się gra. Na samym PC Thief Simulator sprzedał się już w nakładzie przekraczającym 1 mln egz. Jesteśmy również w trakcie prac nad portowaniem gry Succubus na Xbox, PlayStation oraz Nintendo Switch. Gra z portfolio Madmind Studio swoją premierę na PC będzie miała 5 października – podsumowuje prezes Console Labs.

W ramach działalności uzupełniającej, Console Labs produkuje również własne gry, które realizowane są w ramach jej spółki zależnej Beast Games. Aktualnie zespół Beast Games pracuje nad dwoma tytułami, w tym Animal Rivals: Up in the Air. Szczegóły projektu firma zaprezentuje w późniejszym terminie.