Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

BM mBank wznawia rekomendacje dla CD Projektu, Dino Polska i Ten Square Games. Pozostaje pozytywnie nastawione do rynku akcji

Udostępnij

Nowe rekomendacje, nowe wyceny, nowi analitycy. Niezmienne pozostaje jednak pozytywne nastawienie do rynku akcji. Zespół BM mBanku w dalszym ciągu zaleca też przeważanie spółek cyklicznych, w tym banków. Ale nie tylko.

Analitycy BM mBanku kolejny miesiąc obstają przy swojej rekomendacji, związanej z przeważaniem spółek cyklicznych, ze szczególnym uwzględnieniem banków. Jak oceniają, trwająca presja na RPP związana z wysoką inflacją, a także rozpoczęcie procesu ugód dotyczących kredytów frankowych, to sprzyjające otoczenie dla sektora finansowego. Dlatego wśród kluczowych pozytywnych rekomendacji znajdziemy szeroką reprezentację banków, w tym ALR (ALIOR), BNP (BNPPPL), PEO (PEKAO) oraz PKO (PKOBP). Zalecenia nie uległy w tym przypadku zmianom, nadal jest to 4 x kupuj.

Nowego rozdania doczekały się jednak rekomendacje dla spółek z sektora gamedev. BM mBank wznowiło wydawanie zaleceń, w związku z odejściem analityka zawieszonych od maja. I tak, nowa wycena CDR (CDPROJEKT) to 238 zł, a specjaliści zalecają zakup akcji deweloperów Cyberpunka 2077. Oczekują, że kluczowa dla zmiany sentymentu do gry i jej sprzedaży będzie premiera wersji na konsole nowej generacji. Jednoczenie oceniają spółkę bardziej długoterminowo.

„Wycena porównawcza oparta o wskaźniki z lata 2021-23 naszym zdaniem nie odzwierciedla długoterminowego potencjału spółki i jest istotnie zaniżona przez aktualny dołek wynikowy. Oczekujemy, że w długim terminie CD Projekt jest w stanie generować wysoki FCF, wypłacać stałą dywidendę oraz z powtarzalnością publikować gry wysokiej jakości (i dobrze sprzedające się)” – czytamy w rekomendacji

We wrześniowym przeglądzie miesięcznym wznowiono także rekomendację dla innej spółki z sektora. W przypadku TEN (TSGAMES) potencjał do wzrostu jest zdaniem ekspertów nieco niższy, a zalecenie to  „akumuluj”. Niemniej, oceniają perspektywy spółki jako optymistyczne. Zdaniem analityków spółka jest w stanie powielać sukces Fishing Clash (aktualnie  tworzy 6 nowych gier), a rosnąca baza graczy, wysoka monetyzacja tytułów i niskie koszty mają przekładać się na rosnące wyniki i regularną dywidendę.

Obie spółki znajdziemy też wśród kluczowych pozytywnych rekomendacji BM mBanku. W dalszym ciągu zawieszone pozostają jeszcze zalecenia dla 11B (11BIT) oraz PLW (PLAYWAY).

Na analityczną mapę BM mBanku wróciły jednak akcje DNP (DINOPL). W tym przypadku analitycy zalecają ostrożność, mimo dobrych perspektyw dla spółki związanych z otwarciem nowych sklepów, rosnącym dochodem rozporządzalnym oraz zmianami w podatkach, korzystnymi dla mieszkańców mniejszych miejscowości. Mimo to, wycena Dino Polska jest ich zdaniem dość wymagająca.

Co innego FMF (FAMUR) oraz MBR (MOBRUK), których ceny docelowe podniesiono, a potencjał do wzrostu to w ocenie specjalistów odpowiednio +16% i +12%. W przypadku Famuru katalizatorami mają być, z jednej strony rekordowe ceny węgla, które pozwolą na odbudowę portfela zamówień, a z drugiej rozwój sprzedaży farm fotowoltalicznych (od 2022), który zapewni wynikom dodatkowy implus. W efekcie na lata 2022-2023 ma przypaść okres dynamicznej poprawy wyników.

Inwestorzy zainteresowani akcjami MBR (MOBRUK) nie będą musieli czekać tak długo. Analitycy zrewidowali prognozy w związku z lepszymi od oczekiwań wynikami za II kwartał oraz oddaleniem kary za składowanie odpadów w Wałbrzychu. Dodatkowo nowe przetargi na unieszkodliwianie bomb ekologicznych mogą wesprzeć portfel zamówień spółki w segmencie spalania.

 

Jeśli nie jesteś naszym abonentem, a chcesz docenić naszą pracę, możesz to zrobić stawiając nam po prostu symboliczną kawę.​

postaw nam kawę

 

Pełna lista zmian rekomendacji w Przeglądzie Miesięcznym BM mBanku z 7 września 2021 r.:

Powyższy tekst jest skrótem z raportu „Przegląd miesięczny: wrzesień 2021" po raz pierwszy opublikowanego 07.09.2021 r. o godzinie 08:20. Skrócona wersja raportu, zawierająca inne informacje wymagane przez Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r, jest dostępna na stronie Biura Maklerskiego mBanku.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+