• 1 lipca 2021 r. ruszył Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 (PWPA) na lata 2021–2023
  • Program objął 65 spółek notowanych na Głównym Rynku (59 emitentów) oraz na rynku NewConnect (6 emitentów)

W lipcu br. został uruchomiony Giełdowy Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 3.0 (PWPA). Analitycy z dziesięciu domów i biur maklerskich opublikowali raporty dla wszystkich 65 spółek zakwalifikowanych do Programu. 39 firm to spółki, które nie brały udziału w poprzednich edycjach PWPA.

Raporty analityczne przygotowane w ramach Programu dostępne są na stronach internetowych brokerów oraz na stronie GPW

- Dodatkowo  uruchomiliśmy dla inwestorów specjalny Newsletter PWPA, dzięki któremu będą mogli w czasie rzeczywistym otrzymywać powiadomienia o najnowszych analizach i komentarzach analityków. Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego jest inicjatywą Giełdy, w której z zakwalifikowanych 65 spółek większość nie miała do tej pory pokrycia analitycznego lub miały je minimalne. Dzięki Programowi spółki te przez najbliższe dwa lata będą miały profesjonalne pokrycie analityczne przygotowane przez krajowe biura i domy maklerskie - powiedział  Michał Kobza, Dyrektor Działu Rozwoju Rynku GPW w cotygodniowym „Wideokomentarzu GPW” zamieszczonym na oficjalnym kanale Giełdy w mediach społecznościowych. – Analizy będą pojawiać się zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. Mamy nadzieję, że analizy 65 spółek reprezentujących 24 branże będą znakomitym źródłem informacji dla inwestorów indywidualnych inwestujących na warszawskiej giełdzie – dodał. 

Najwięcej spółek, które znalazły się pod lupą analityków działa w sektorze budownictwa (12). Pod ocenę chętnie poddawano także spółki z sektora gamingowego (7), informatycznego (7) oraz biotechnologicznego (5). Obecna edycja Programu jest największą. W pierwszej edycji, a następnie w rozszerzeniu Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego ocenie poddano 51 spółek z indeksów mWIG40 oraz sWIG80. Jak pokazują statystyki, przeprowadzone analizy przyczyniły się do zwiększenia zainteresowania ocenianymi spółkami. Obrót akcjami zwiększył się na 39 spośród 51 z nich, łącznie o 3,5 mld zł. Średnia kapitalizacja spółek uczestniczących w trzeciej edycji Programu to ponad 400 mln zł.