Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Październikowa dziesiątka, czyli inwestycyjne typy BNP Paribas BM

Udostępnij

Nowy kwartał, nowy portfel. A w zasadzie to połowa portfela, zespół BNP Paribas BM wymienił bowiem pięć spośród swoich typów inwestycyjnych na bieżący miesiąc. Które ze spółek mają zdaniem ekspertów szansę na udany październik? To m.in. LiveChat Software i BoomBit.

Wyborowi analityków dwóch wymienionych na wstępie nowości, LVC (LIVECHAT) i BBT (BOOMBIT) kierowały podobne przesłanki. W obu przypadkach mamy do czynienia z solidną przeceną. Akcje LiveChat Software dzieli od szczytu już blisko 30%, a notowania BoomBit zamknęły pod kreską każdy z ostatnich pięciu miesięcy. Atrakcyjna cena na niewiele by się jednak zdała, gdyby nie sprzyjające otoczenie i obiecujące perspektywy.

Eksperci są zdania, że LIVECHAT pozostaje bardzo dobrze spozycjonowany względem procesu cyfryzacji przedsiębiorstw. A ten ma być kontynuowany w kolejnych latach, niezależnie od przebiegu pandemii koronawirusa. Z kolei BoomBit ma korzystać na dużej sile segmentu gier hypercasual względem całego rynku gier mobilnych.

„Zwracamy uwagę, iż bezpośrednie koszty pozyskania gracza wracają do normy po okresie zawirowań, na co wpłynęła zmiana w polityce prywatności Apple. Powyższe stwarza przestrzeń do poprawy rentowności UA w kolejnych miesiącach. Boombit posiada solidny pipeline gier, co przekłada się na oczekiwania spółki względem lepszych wyników w drugiej połowie 2021 roku” – wyjaśniono

Aktualne tendencje rynkowe sprzyjają także trzeciej październikowej nowości, czyli CAR (INTERCARS). Spółka korzysta na związanych z pandemią i trudnościami w zakupie nowych aut, niższej liczbie rejestracji nowych pojazdów, opóźnieniach w naprawach oraz mniejszej popularność komunikacji zbiorowej. W efekcie wyniki spółki za II kwartał wykazały dwucyfrową dynamikę, a analitycy oczekują utrzymania takich rezultatów w kolejnych kwartałach.

Październikowy typ BNP Paribas BM to także DVL (DEVELIA). Specjaliści pozytywnie oceniają nie tylko wyniki spółki za II kwartał, ale także perspektywy sektora mieszkaniowego oraz realizację przyjętej strategii w zakresie sprzedaży projektów komercyjnych, a także większych inwestycji w segmencie mieszkaniowym.

„Pozytywnie oceniamy nową strategię, w której spółka skupia się na segmencie mieszkaniowym. W związku z powyższym Develia kładzie nacisk na zwiększenie banku gruntów, dla którego wsparciem jest realizowana sprzedaż aktywów komercyjnych” – czytamy w uzasadnieniu

Ostatnia nowość to akcje GPW. W tym przypadku specjaliści są zdania, że rynek zbyt pesymistycznie podchodzi do prognoz względem obrotu w przyszłych kwartałach, a dyskonto związane z niższymi obrotami w okresie wakacyjnym i perspektywą wyższych kosztów w końcówce roku jest zbyt duże.

„Ponadto dużą wartość opcyjną mają prowadzone przez GPW projekty jak m.in. Global Connect, czyli listowanie na warszawskiej giełdzie akcji spółek zagranicznych bez zgody emitenta” - dodano

Czyje miejsce zajęło pięć wymienionych nowości? To JSW (realizacja zysków), PBX (PEKABEX) (rozczarowujące wyniki), BFT (BENEFIT) (stop-loss), SLV (SELVITA) (realizacja zysków) oraz KTY (KETY), gdzie sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana:

„Z uwagi na efekty bazy i rosnące koszty związane z energią i surowcami, dynamika poprawy wyników w kolejnych kwartałach ulegnie zmniejszeniu. Rynek w krótkim terminie mógł być też rozczarowany brakiem sprzedaży Segmentu Opakowań Giętkich” - wyjaśniono

Pozostała część portfela nie ulega zmianie. Znajdujące się w nim spółki to w dalszym ciągu: ABE (ABPL), ART (ARTIFEX), APR (AUTOPARTN), BDX (BUDIMEX) oraz WLT (WIELTON).

 

Jeśli nie jesteś naszym abonentem, a chcesz docenić naszą pracę, możesz to zrobić stawiając nam po prostu symboliczną kawę.

postaw nam kawę
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+