Studio Black Rose Projects, specjalizujące się w portingu gier na wszystkie konsole, podpisało umowy na realizację 5 kolejnych projektów. Ma to wpływ na obłożenie kalendarza pracy zespołu do połowy 2022 r. Spółka ma w planach złożenie Dokumentu Informacyjnego do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz debiut na rynku NewConnect jeszcze w tym roku.

Black Rose Project w najbliższym czasie zajmie się tworzeniem nowych portów dla gier: Farm Manager 2021 (na platformy Nintendo Switch, Xbox, PlayStation), Bus Simulator Murom Suburbs (Nintendo Switch),  House Flipper (Nintendo Switch), Hatred  (Nintendo Switch) oraz Castle Flipper (Nintendo Switch, Xbox, PlayStation).

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania nowych tytułów do portowania. Każda z tych gier ma duży potencjał sprzedażowy. Dołożymy wszelkich starań, by dostarczyć graczom jak najlepszy produkt. Obecnie nasze studio pracuje na pełnych obrotach i mamy zapełniony kalendarz przynajmniej do połowy 2022 roku – informuje Łukasz Bajno, prezes zarządu Black Rose Projects.

Studio z początkiem 2021 r. rozszerzyło swoją działalność o własny dział wydawniczy, w ramach którego będzie wydawać gry na komputery stacjonarne. We wrześniu spółka zakończyła prywatną emisję akcji serii B, w ramach której pozyskała od inwestorów ponad 2 mln zł. Zebrane środki zostaną przeznaczone na produkcję własnych tytułów na PC, w szczególności gier z segmentu AA+.

Jeszcze w tym roku studio Black Rose Project zamierza zadebiutować na rynku NewConnect.

- Dzięki dywersyfikacji naszej oferty możemy prowadzić działania dotyczące portowania oraz produkcji własnych tytułów. Dark Moonlight, nasza pierwsza gra AA+, jest już w zaawansowanej fazie produkcji. Debiut na rynku NewConnect jest kolejnym krokiem w rozwoju naszego studia. Przed nami jeszcze ostatnie formalności. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy mogli dołączyć do grona spółek publicznych – komentuje Łukasz Bajno, prezes zarządu Black Rose Projects.