FrogVille Games, studio zajmujące się produkcją gier na PC, konsole i urządzenia mobilne, zaprosiło do współpracy nowych inwestorów. W wyniku podwyższenia kapitału zakładowego FrogVille Games, studio pozyskało 1 mln zł na realizację projektów. W zaplanowanym budżecie powinna zostać zrealizowana gra „Far North Survival” oraz kilka preprodukcji, dzięki którym spółka zależna P2C (P2CHILL) będzie mogła wyszukać kolejną bardzo dobrze rokującą grę.

Zarząd notowanego na NewConnect producenta i wydawcy gier wideo – Play2Chill, poinformował o podjętej uchwale w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w jego spółce zależnej. Kapitał FrogVille Games podwyższono poprzez utworzenie 65 nowych udziałów, które objęło 5 nowych inwestorów za wkład pieniężny w wysokości 1 mln zł. Spółka matka poinformowała, że pieniądze zostaną przeznaczone na realizację bieżących oraz przyszłych projektów, w tym gry Far North Survival. Play2Chill aktualnie posiada 80 udziałów FrogVille Games. Łączna wartość udziałów w tej spółce to 265.

FrogVille Games pracuje również nad grywalną wersją średnio-budżetowego tytułu Restoration Master. Inspiracją dla gry są popularne w serwisie YouTube filmy typu restoration. W rozgrywce dostępne będą dwa tryby: dla pojedynczego gracza i multiplayer. Tytuł w pierwszej kolejności zostanie wydany na PC. Projekt w całości sfinansuje i zrealizuje FrogVille Games, a wydawcą gry będzie Play2Chill.

Far North Survival, czyli symulator przetrwania od Play2Chill i FrogVille Games, przeniesie graczy na rozległy i pokryty lodem obszar za kołem podbiegunowym. W trakcie rozgrywki gracz zmierzy się z wyczerpującymi warunkami atmosferycznymi, m.in. zimnem i burzami. Jednym z jego zadań będzie adaptacja w nowym miejscu poprzez zapewnienie sobie schronienia oraz zdobycie pożywienia. Ponadto gracz będzie musiał zadbać o stan fizyczny i psychiczny swoich psów zaprzęgowych, przy pomocy których będzie mógł poruszać się po ekstremalnie trudnym arktycznym terenie. Do dyspozycji będzie mieć zarówno nowoczesne karabiny, jak i tradycyjne narzędzia myśliwskich Eskimosów. Far North Survival znalazł się w zestawieniu najpopularniejszych produkcji PC – Top Global Wishlist. Premiera pełnej wersji gry planowana jest w drugim kwartale 2022 roku.