DDI (DDISTANCE), producent gier wideo z Krakowa, znany z takich gier, jak „Serial Cleaners” czy „Vampire: The Masquerade – Coteries of New York” i „VtM: Shadows of New York” poinformował o podpisaniu kolejnej umowy z globalnym producentem i wydawcą, na mocy której przygotuje scenariusz do gry o roboczej nazwie „Project Swan”.

W marcu bieżącego roku Spółka informowała o podpisaniu umowy dotyczącej stworzenia dokumentacji koncepcyjnej (szkice, wstępny zarys fabularny etc.) do „Project Swan”. Prace trwały do końca czerwca, a ich efekt został oceniony pozytywnie. Tym razem Draw Distance przygotuje scenariusz do gry. 

Nigdy nie pracowaliśmy nad tak dużą produkcją. Kolejne kroki, jakie wykonujemy, mają za zadanie przekonanie naszego partnera, że jesteśmy właściwym zespołem do prac nad tą grą. Cieszymy się, że dokumentacja stworzona w drugim kwartale tego roku spotkała się z uznaniem i możemy kontynuować współpracę, tym razem tworząc scenariusz. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z zaufania, jakim zostaliśmy obdarzeni. – komentuje Prezes Zarządu Michał Mielcarek.

Termin realizacji umowy przewidziany jest na koniec lutego 2022 r. W ocenie Zarządu spokojne tempo prac nad „Project Swan” jest korzystne dla Spółki, ze względu na trwającą produkcję „Serial Cleaners” i „Project Cardinal”.

– Niedawno zakończyliśmy fazę koncepcyjną „Project Cardinal” i przeszliśmy do prac nad pierwszym grywalnym demem. Jednocześnie zamykamy produkcję „Serial Cleaners” i pracujemy nad portami konsolowymi. W obecnym okresie podjęcie się kolejnego projektu, zwłaszcza tak dużego jak może okazać się „Swan”, nie byłoby możliwe. Skupienie się na scenariuszu pozwoli nam lepiej rozłożyć siły zespołu w czasie, zamknąć określone milestone’y, a jednocześnie ułatwi nam przekonanie naszego partnera, że warto kontynuować z nami współpracę i być może powierzyć nam produkcję „Swan”. – wyjaśnia Prezes

Za wykonaną pracę Spółka otrzyma jednorazowe wynagrodzenie, a prawa do scenariusza zostaną przeniesione w całości na kontrahenta. Kilka dni temu Spółka poinformowała o podpisaniu z włoskim 505 GAMES SPA umowy wydawniczej na grę „Serial Cleaners”.