Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Pekabex Bet wykona konstrukcję fabryki baterii koncernu SK IE Technology

Udostępnij

Spółka zależna PBX (PEKABEX) podpisała umowę z firmą SK Ecoplant Co. Ltd na wykonanie konstrukcji prefabrykowanej budynku dla inwestycji - Fabryka separatorów do baterii litowo – jonowych faza 3&4 zlokalizowanej w Dąbrowie Górniczej, Tucznawa. Szacunkowa wartość umowy stanowi 11 proc. przychodów Grupy Pekabex za 2020 r. (w zeszłym roku było to 952,3 mln zł).

Po raz kolejny pozyskujemy zlecenie od zagranicznego partnera w inwestycji dot. elektromobilności, co jest dla nas potwierdzeniem zaufania do Grupy Pekabex i dobrze wykonanej wcześniej pracy. Obecnie kończymy drugi etap budowy fabryki baterii o powierzchni 40tys. m2 i od razu przystępujemy do etapu 3 i 4, który będzie miał 62 tys. m2. Całość konstrukcji zobowiązaliśmy się wykonać do końca maja przyszłego roku co będzie rekordem dla tak dużej konstrukcji. Jestem jednak spokojny o terminowe zakończenie tego zadania, gdyż technologia prefabrykacji przełamuje stereotypy w branży budowlanej i pozwala na realizację tak ambitnych zadań w tak krótkim czasie – powiedział Przemysław Borek, Prezes Pekabex BET S.A.

Koreański koncern SK IE Technology Co., ltd. należący do Grupy SK poinformował wcześniej, iż planuje rozbudowę trzeciej i czwartej fabryki baterii do samochodów elektrycznych na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Dąbrowie na Śląsku. Będzie to największa fabryka spółki na świecie. Produkcja ma ruszyć pod koniec 2023 roku. Szacuje się, że roczna zdolność planowanych nowych zakładów wyniesie łącznie 860 mln m2 separatorów – po 430 mln m2 każdy.

Grupa Pekabex zakończyła pierwszą połowę tego roku z rekordowym backlogiem, który sięgnął 1,04 mld zł wobec 930,7 mln zł z końca 2020 r.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+