Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

WeirdFish finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym

Udostępnij

WeirdFish, niezależny producent gier wideo, jest na końcowym etapie prac nad Dokumentem Informacyjnym, w związku z planowanym debiutem na rynku NewConnect. W listopadzie br. Spółka planuje złożyć Dokument w trybie formalnym do Giełdy Papierów Wartościowych. W ubiegłym tygodniu KRS zarejestrował emisję akcji serii E, która zakończyła się w sierpniu. Jednocześnie WeirdFish pracuje nad autorską grą typu sandbox – Oddyssey: Your Space, Your Way.

Od początku naszej działalności – jednym z najważniejszych celów jest dołączenie do grona spółek publicznych, notowanych na  NewConnect. Po kilku miesiącach, kończymy prace nad Dokumentem Informacyjnym. Finalną wersję chcemy złożyć do Giełdy Papierów Wartościowych w przyszłym miesiącu. Liczymy, że uda nam się zadebiutować na NewConnect na początku przyszłego roku. Wejście na rynek publiczny to dla nas przede wszystkim szansa, aby zwiększyć transparentność studia i dotrzeć do inwestorów na rynku lokalnym i globalnym – mówi Marek Soból, prezes zarządu WeirdFish.

W sierpniu WeirdFish zakończyło ofertą publiczną akcji serii E, z której pozyskało od inwestorów ponad 1,2 mln zł. W ubiegłym tygodniu KRS zarejestrował emisję.

Środki, które udało nam się pozyskać w publicznej ofercie akcji, wykorzystujemy na naszą bieżącą działalność, mam na myśli produkcję autorskiego tytułu Oddyssey: Your Space, Your Way. Efekty pracy nad naszą kosmiczną rozgrywką udostępnimy już wkrótce w trybie Early Access – komentuje Marek Soból.

Oddyssey: Your Space, Your Way to kosmiczna propozycja, w której gracz wcieli się w uczestnika galaktycznej podróży statkiem kosmicznym. Do jego zadań należeć będzie m.in. usuwanie awarii, utrzymywanie poziomu gazów/tlenu w normie i dbanie o bezpieczeństwo własne oraz kilku tysięcy zahibernowanych ludzi.

Tytuł w pierwszej kolejności dostępny będzie na PC, plany rozwoju obejmują dostosowanie gry do Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation S5 oraz Xbox Series X.

Wydawcą Oddyssey: Your Space, Your Way jest 505 Games, globalny wydawca i dystrybutor gier, należący do koncernu Digital Bros.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus