Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Ruszają zapisy na akcje Brave Lamb Studio

Udostępnij

Dziś startują zapisy na akcje w ramach I transzy oferty publicznej akcji Brave Lamb Studio S.A. Producent gier z Rodziny MOV (MOVIEGAMES) wyemituje łącznie do 51 724 akcji serii C, których cena emisyjna została ustalona na poziomie 58 zł. Do 10 listopada br. będą trwały zapisy w ramach I transzy dużych inwestorów, natomiast 11 listopada rozpocznie się II transza skierowana do szerokiego grona inwestorów. Według ustalonych parametrów łączna wartość oferty wyniesie prawie 3 mln zł. Środki pozyskane z emisji spółka zamierza przeznaczyć na wykonanie pierwszego zamkniętego prototypu (vertical slice) oraz częściowe wykonanie zasadniczych prac produkcyjnych nad grą „Enemy of the State”.

Brave Lamb Studio S.A., polski producent gier w segmencie Indie Premium, będący częścią rodziny Movie Games, rozpoczął przyjmowanie zapisów na akcje oferowane w ramach oferty publicznej.
W ramach I transzy, na którą zapisy trwają do 10 listopada br., Spółka zaoferuje do 20 000 sztuk akcji.
Pierwsza transza kierowana jest do dużych inwestorów. Natomiast w ramach II transzy oferowanej na zasadach equity crowdfundingu, w której spółka będzie przyjmować zapisy na akcje, zostanie zaoferowane co najmniej 31 724 sztuki akcji. Zapisy w drugiej transzy będą miały charakter otwarty.

Środki finansowe pozyskane z emisji akcji Spółka planuje przeznaczyć na wykonanie pierwszego zamkniętego prototypu (vertical slice) oraz częściowe wykonanie zasadniczych prac produkcyjnych nad Enemy of the State. Będzie to zespołowa strzelanka izometryczna osadzona w świecie dwudziestolecia międzywojennego, nie tylko w rzeczywistości Stanów Zjednoczonych. Gracz będzie miał możliwość gry po stronie gangsterów lub policjantów, a także (co jest cechą charakterystyczną gier Brave Lamb Studio) podejmować trudne moralnie wybory w trakcie rozgrywki. Premiera gry zaplanowana jest
w drugim kwartale 2024 roku.

- Pozyskane z emisji środki pozwolą nam znaczącą przyspieszyć pracę nad naszym drugim planowanym tytułem Enemy of the State. Inspiracją dla tego tytułu były tak znane produkcje jak Ruiner, seria Mafia czy Omerta: City of Gangsters. Wymienione tytuły osiągnęły bardzo wysoką sprzedaż i liczę na to, że również w wypadku naszej produkcji będzie podobnie. – mówi Michał Dziwniel, Członek Zarządu oraz Główny Producent Brave Lamb Studio.

Najbliższym ukończenia tytułem studia jest gra War Hospital. Jest to society survival osadzony w realiach I wojny światowej. Spółkę przy produkcji War Hospital wspierają eksperci z brytyjskiej sieci muzeów Imperial War Museums. Będzie to również pierwsza produkcja, która uzyskała wsparcie tej organizacji. Gra zostanie wydana na PC oraz platformach nowej generacji. Brave Lamb Studio podpisało umowę wydawniczą z francuską spółka Nacon, która będzie globalnym wydawcą War Hospital.

- Potencjał gry War Hospital został dostrzeżony przez naszego francuskiego partnera, który będzie odpowiadał za promocję tego tytułu. Może on pochwalić się wieloma sukcesami produkcyjnymi
i wydawniczymi. Jestem przekonany, że doświadczenie Nacona przełoży się również na sukces gry War Hospital
– dodał.

Do najpopularniejszych tytułów wyprodukowanych lub wydanych przez Nacon należą m.in. seria WRC, gry z serii Warhammer, czy Warewolf: The Apocalypse – Earthblood.

Link do strony poświęconej planowanej emisji: https://emisja.bravelambstudio.com

Link do platformy CrowdConnect.pl: https://crowdconnect.pl/bravelambstudio

Harmonogram zapisów:

04.11.2021 – rozpoczęcie zapisów na akcje w ramach I transzy

11.11.2021 – rozpoczęcie zapisów na akcje w ramach II transzy, prezentowanej na CrowdConnect.pl

18.11.2021 – zakończenie przyjmowania zapisów na akcje w II transzy