Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Live Motion Games podwoiła przychody netto po trzech kwartałach 2021 r.

Udostępnij

LMG (LMGAMES), notowany na NewConnect producent i wydawca gier z grupy PLW (PLAYWAY), od stycznia do września 2021 r. wypracował przychody netto na poziomie prawie 4,2 mln zł. W samym III kwartale 2021 r. przychody netto przekroczyły 1,4 mln zł. To wynik o 62 proc. wyższy w porównaniu do analogicznego okresu z 2020 r. Na wypracowane wyniki wpływ miała sprzedaż dwóch popularnych tytułów Studia – Car Trader Simulator i Train Station Renovation. Jeszcze w tym roku Spółka ogłosi datę premiery DLC do jednego z projektów, pt. Train Station Renovation Germany.

- Miło mi poinformować, że podwoiliśmy r/r przychody netto ze sprzedaży za trzy kwartały 2021 roku, zamykając ten okres wynikiem prawie 4,2 mln zł, w porównaniu do blisko 1,8 mln zł z analogicznego okresu ub. roku. W samym III kwartale przychody wyniosły ponad 1,4 mln zł, co oznacza wzrost ich wartości o 62 proc. w porównaniu r/r. Istotne przychody zostały wygenerowane ze sprzedaży naszych dwóch flagowych tytułów z gatunku symulator - Car Trader Simulator i Train Station Renovation  – informuje Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games S.A.

Car Trader Simulator i Train Station Renovation od sierpnia 2021 r. sprzedawane są na terenie Chin. To efekt zawartej umowy w lipcu br. z chińską platformą sprzedażową Sonkwo. – Cieszę się, że dzięki nowemu kierunkowi dystrybucji udaje nam się zwiększać rozpoznawalność naszego Studia na rynku międzynarodowym. Feedback graczy z Chin i krajów ościennych jest bardzo pozytywny. Sprzedaż obu naszych tytułów na tym rynku cały czas rośnie – komentuje Michał Kaczmarek.

W tym samym miesiącu spółka zawarła umowę z nowym partnerem biznesowym –  Ultimate VR. Kontrakt dotyczył zlecenia realizacji VR-owej wersji Train Station Renovation. Zysk ze sprzedaży, po pokryciu kosztów produkcji, zostanie podzielony w proporcji 50:50. Tym samym LMG zdywersyfikowało grupę odbiorców swojego symulatora stacji kolejowych, który od początku zdobywa rzeszę fanów.

Aktualna sprzedaż Train Station Renovation tylko na platformie Steam wynosi ponad 73 000 szt. Niebawem Spółka ogłosi datę premiery najnowszego DLC do projektu pt. Train Station Renovation Germany.

We wrześniu Live Motion Games S.A. poinformowała, że planuje port VR do swojego innego autorskiego tytułu, pt. Builder Simulator. Za przygotowanie wersji dedykowanej wirtualnej rzeczywistości odpowiada spółka Epic VR, producent gier VR i zarazem doświadczony Software House VR/AR. Data premiery gry w wersji VR nie jest jeszcze znana. Produkcja znajduje się wśród pierwszej 100 rankingu Global Top Wishlist platformy Steam. – Cały czas pracujemy nad Builder Simulatorem. W styczniu 2022 roku planujemy pokazać prolog, a premiera pełnej wersji gry zaplanowana jest na I półrocze przyszłego roku – mówi Michał Kaczmarek. – W III kwartale nie udało nam uniknąć nieznacznej straty. Jest to związane z dużym nakładem inwestycyjnym w nowo powstające projekty. Obecnie pracujemy na kilkoma autorskimi produkcjami jednocześnie, a finansowanie na nie posiadamy z tegorocznego IPO. Równolegle kończymy prace nad projektami dla zewnętrznych wydawców – dodaje.

Spółka koncentruje się na dopracowywaniu Builders of China oraz Chernobyl Liquidators. Gra z gatunku survival/ symulator pozwoli użytkownikom usuwać efekty awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus