Czołowa polska grupa budowlana podpisała umowę z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie. Wartość kontraktu realizowanego w systemie "projektuj - buduj" wynosi 39,9 mln zł netto.

Umowa, zawarta przez spółkę ERB (ERBUD) International, dotyczy poprawy efektywności energetycznej i dostosowania do obowiązujących przepisów Pawilonów I i VIIB MSCZ w Pruszkowie.

- Podpisany kontrakt cieszy mnie podwójnie. To nie tylko kolejna realizacja związana z infrastrukturą medyczną, która stanowi silną pozycję w portfolio Grupy ERBUD. To również kontrakt, w którym możemy wykorzystać  „zielone kompetencje” w zakresie ekologicznych rozwiązań technologicznych. Ograniczenie negatywnych zmian klimat to ważny element naszej działalności. Przypomnę, że w ubiegłym miesiącu ERBUD otrzymał prestiżowy certyfikat EMAS, najwyższe unijne wyróżnienie w obszarze ekologii – mówi Jacek Leczkowski, wiceprezes ERBUD S.A. odpowiedzialny za obszar BHP i środowiska.  

Kontrakt zawarty z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie to kolejna umowa zawarta przez ERBUD International w zakresie prac termomodernizacyjnych w systemie "projektuj - buduj". Obecnie spółka prowadzi prace  w Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym  Instytutem  Badawczym z siedzibą w Warszawie oraz Szpitalem Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.

W bieżącym roku Grupa ERBUD podpisała umowy na przebudowę Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (SPZOZ) w Kraśniku oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie. W lutym 2021 r. ERBUD S.A. wraz ze Strabag Sp. z o.o. oddały do użytku Szpital Południowy w Warszawie.

ERBUD ma również na swoim koncie m.in.: budowę Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku i Przylądka Nadziei we Wrocławiu, rozbudowę Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, modernizację Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie oraz Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie, a także budowę (stan surowy) szpitala Kortrijk w Belgii.