Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Play2Chill: Motorcycle Mechanic Simulator 2021 w 72 godziny od premiery sprzedał się w 8,5 tys. egzemplarzy

Udostępnij

Motorcycle Mechanic Simulator 2021, gra z portfolia produkcyjnego P2C (P2CHILL) z grupy PLW (PLAYWAY), w 72 godziny od premiery na platformie Steam sprzedała się w liczbie 8,5 tys. egzemplarzy. Tym samym tytuł trafił na 24 miejsce w klasyfikacji sprzedaży Steam Global Bestsellers.  Do 1 grudnia, w związku z promocją związaną z Black Friday, tytuł można nabyć z 10 proc. zniżką. Producenci ogłosili, że pierwsze DLC rozszerzające content gry będzie darmowe.

- Pierwsze godziny po premierze były dla nas bardzo pracowite. Walczyliśmy z napotkanymi trudnościami i wprowadzaliśmy pierwsze patche usprawniające rozgrywkę. Po 72 godzinach osiągnęliśmy wynik 8,5 tys. sprzedanych kopii gry oraz 119 recenzji na Steam, z czego 68 procent ocen użytkowników platformy jest pozytywnych. Na tę chwilę, przychody ze sprzedaży gry stanowią około 17 procent poniesionych kosztów - mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill. - Nie zwalniamy tempa i cały czas pracujemy nad kolejnymi usprawnieniami do symulatora, które będziemy sukcesywnie udostępniać. Ponadto, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych graczy, podjęliśmy decyzję, że pierwsze DLC rozszerzające content gry będzie darmowe - dodaje.

Globalna premiera  Motorcycle Mechanic Simulator 2021 odbyła się 17 listopada na platformie Steam. Wishlista Steam Outstanding wyniosła 135 tys. sztuk. Od dnia premiery, spółka nieprzerwanie streamuje grę na Steamie.

Jeżeli chodzi o podział na kraje, największa sprzedaż w ujęciu ilościowym została osiągnięta w Stanach Zjednoczonych (19 proc.), następnie w Rosji (10 proc.) i Niemczech (9 proc.). W Polsce sprzedaż  gry Motorcycle Mechanic Simulator 2021 wyniosła 3 proc.

W porównaniu do prologu, w pełnej wersji gry gracze zyskali nowe lokacje-garaże, nowe typy motocykli, dużo części do customizacji jednośladów, maszyny warsztatowe oraz więcej elementów diagnostyki pojazdowej. Spółka szykuje także kolejne nowości, które systematycznie będzie wprowadzała do projektu. Część zespołu pracuje już nad nową zawartością gry obiecaną graczom po premierze.

Cenę pełnej wersji gry ustalono na 19,99 USD. Do 1 grudnia, w związku z promocją związaną z Black Friday, tytuł można nabyć z 10% proc. zniżką.

MMS 2021 docelowo będzie dostępny także na konsolach Xbox i PlayStation oraz urządzeniach VR.

Współwydawcą Motorcycle Mechanic Simulator 2021 jest PlayWay. Łączny budżet gry wyniósł ok. 1,2 mln zł.

Play2Chill aktualnie pracuje nad wersjami demonstracyjnymi gier, takich jak Aztec Empire, czy przygotowywanej przez zespół FrogVille Games - Far North Survival.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+