Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Asmodev. Deweloper odpowiadający za produkcję m.in. głośnego Priest Simulator już 6 grudnia dołączy do grona spółek notowanych na NewConnect. W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 4,4 mln akcji Spółki. Uroczystość debiutu rozpocznie się o godzinie 11:30.

Debiut Asmodevu na NewConnect odbędzie się 6 grudnia. W procesie upublicznienia Spółki studio wspiera Blue Oak Advisory. Fani Spółki oraz inwestorzy będą mogli oglądać uroczystość debiutu na żywo dzięki transmisji w kanałach społecznościowych Giełdy Papierów Wartościowych. Kurs odniesienia podczas rozpoczęcia notowań wyniesie 3zł za akcję, zatem kapitalizacja Spółki to 13,2 miliona złotych.

- Dziękuję wszystkim akcjonariuszom za zaufanie i danie możliwości rozwoju. Mam nadzieję, że będą państwo zadowoleni z wyników Asmodevu tak samo, jak zadowoleni są gracze - mówi Michał Jodłowiec, prezes Asmodev.

Asmodev tworzy zarówno autorskie tytuły jak i gry na zlecenie. Spółka opracowała efektywny model biznesowy, dzięki któremu jest w stanie równolegle pracować nad kilkoma grami. Własne produkcje pochłaniają więcej kapitału, jednak dają większy udział w przychodach ze sprzedaży gier. Tytuły na zlecenie podmiotów takich jak Gaming Factory, Golden Eggs Studio oraz Glob Games Studio mają zapewnione finansowanie ze strony wydawcy, co zabezpiecza finansowo projekty. Polski deweloper ma już na koncie dwie premiery: Infernal Radiaton i Ultimate Summer. Najbliżej wydania jest Priest Simulator, którego darmowy epizod o tytule Heavy Duty został bardzo dobrze przyjęty przez społeczność gamedevową, a jego pozytywne oceny na platformie Steam wynoszą aż 97%.