Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Kupiec przyjmuje regulamin skupu akcji własnych

Udostępnij

Zarząd KPC (KUPIEC), tarnowskiej spółki z branży TSL zajmującej się międzynarodową spedycją oraz działająca na rynku wynajmu nieruchomości biurowych, przyjął wczoraj regulamin skupu akcji własnych. Zgodnie z przyjętym dokumentem skup akcji może trwać maksymalnie do 25 lipca 2022 r. lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel. Łącznie na ten cel Spółka zamierza wydać do 8,66 mln zł. W czwartek akcje Kupiec SA podrożały o 28 proc. i na koniec sesji były wyceniane na 4,14 zł - co było najwyższym kursem w historii Spółki.

- Latami budowaliśmy pozycję Spółki na rynku spedycyjnym. Obecnie jesteśmy podmiotem o ugruntowanej marce. Nie spoczywamy jednak na laurach i nadal chcemy dynamicznie rozwijać naszą spedycję. Dywersyfikujemy swoją działalność poprzez wejście w segment wynajmu powierzchni biurowych. Na tym polu zdobyliśmy już doświadczenie i odnieśliśmy także bardzo ważne sukcesy. Bardzo dobra sytuacja finansowa Kupiec SA pozwala nam aby uruchomić program skupu akcji własnych. Odpowiedź rynku była jednoznacznie pozytywna. – mówi Leszek Wróblewski, Prezes Zarządu Kupiec SA.

Regulamin skupu akcji własnych przyjęty został na podstawie uchwały nr 14 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dn. 25 lipca 2019 r. w sprawie upoważnienia Zarządu do nabywania akcji własnych Spółki. Łączna wartość nominalna nabytych akcji w okresie upoważnienia ma nie przekroczyć 20 proc. kapitału zakładowego Spółki (882 921,80 zł). Oznacza to, że łączna liczba nabytych akcji w okresie upoważnienia nie przekroczy 882 921 akcji - przy czym uwzględnia się również liczbę uprzednio nabytych (które nie zostały przez Spółkę zbyte) akcji własnych.

Akcje nabywane będą w szczególności samodzielnie, w drodze składania zleceń maklerskich, zawierania transakcji pakietowych oraz zawierania transakcji poza obrotem zorganizowanym, jak również za pośrednictwem instytucji finansowych.

W trzecim kwartale br. wypracowała aż 20,02 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 109 proc. rdr). Jest to najlepszy wynik kwartalny Spółki od początku jej działalności. Rekordowa sprzedaż jest rezultatem bardzo dobrego okresu w działalności spedycyjnej Spółki oraz sprzedaży biurowca w Gliwicach. Przychody przełożyły się na 2,07 mln zł zysku operacyjnego i 1,46 mln zł zysku netto (0,39 mln zł i 0,27 mln zł w analogicznym okresie w 2020 r.). Natomiast po trzech kwartałach Kupiec zaraportował prawie 47 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 53 proc. rdr), co przełożyło się na 4,36 mln zł zysku operacyjnego (ponad czterokrotny wzrost rdr) i 3,36 mln zł zysku netto (prawie pięciokrotny wzrost rdr).

W działalności spedycyjnej od początku roku Kupiec wypracował 38 mln zł przychodów. W okresie tym Kupiec SA w działalności spedycyjnej przeprowadził łącznie 68 tys. operacji w sześciu krajach Europy. W trakcie wykonywanych zleceń zostało zaangażowanych ok. 1500 zestawów TIR, które pokonały 8 mln km i przewiozły 1,5 mln ton towaru.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+