PAS (PASSUS), notowany na NewConnect producent i integrator specjalistycznych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa oraz wydajności sieci i aplikacji, podpisał umowę z podmiotem należącym do Skarbem Państwa. Zakłada ona dostawę rozwiązania informatycznego obejmującego funkcjonalność systemu zarządzania informacją i zdarzeniami bezpieczeństwa SIEM/SOAR. Maksymalne wynagrodzenie z tytułu realizacji umowy wynosi ponad 16,8 mln zł.

- To kolejna ważna umowa w tym miesiącu. Nie ukrywam, że bardzo nas ona cieszy, gdyż jest efektem dotychczasowej współpracy. Dla nas jest potwierdzeniem, że nawet bardzo wymagający klienci doceniają nasze kompetencje i decydują się na powierzenie nam kolejnych projektów. Liczymy, że nie jest to ostatni pozytywny komunikat i do końca tego roku będziemy mogli poinformować o zawarciu kolejnych kontraktów – komentuje Tadeusz Dudek, prezes zarządu Passus.

Umowa będzie realizowana na podstawie Umów Wykonawczych i obowiązywała przez okres 36 miesięcy z opcją wydłużenia o 3 miesiące w przypadku niewykorzystania całości kwoty we wspomnianym terminie. Wynagrodzenie natomiast będzie płatne w terminie 30 dni kalendarzowych od momentu otrzymania przez klienta prawidłowo wystawionej faktury.

- Kolejne realizowane umowy z obszaru bezpieczeństwa IT potwierdzają profesjonalizm naszych inżynierów. Klienci powierzają nam projekty obejmujące zarówno rozwiązania do ochrony przed cyberatakami, ich wykrywania,  jak i systemów SIEM/SOAR, a więc narzędzi do analizy oraz zarządzania różnego rodzaju zdarzeniami związanymi z bezpieczeństwem sieci, aplikacji i danych.  W dzisiejszym świecie stwarza do bardzo duże perspektywy dla dalszego wzrostu – dodaje Tadeusz Dudek.