Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

OncoArendi Therapeutics planuje zmianę nazwy

Udostępnij
  • OncoArendi Therapeutics S.A. zmieni nazwę na Molecure S.A., mocniej podkreślając technologiczny i misyjny fundament rozwijającej się dynamicznie firmy
  • Planowane zmiany w składzie Rady Nadzorczej, która zostanie poszerzona o międzynarodowych ekspertów

OAT planuje zmianę nazwy na Molecure S.A., co będzie przedmiotem głosowania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy Spółki w dniu 13 stycznia 2022 r.

Nowa nazwa - Molecure S.A. łączy w sobie element specjalizacji technologicznej Spółki „molecule”, czyli mała cząsteczka oraz „cure”, czyli uleczyć, w pełni odzwierciedlając fundamenty i kierunek, w jakim dynamicznie rozwija się Spółka. Model biznesowy polega na poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków – małych cząsteczek celujących w białka i RNA. W ten sposób Spółka realizuje swoją misję poprzez odkrywanie leków stanowiących odpowiedzi na niezaspokojone potrzeby medyczne.

- W przyszłym roku OncoArendi Therapeutics będzie obchodzić 10-lecie istnienia firmy i jest to idealny moment na zmianę nazwy Spółki. Myśleliśmy nad nazwą, która w pełni będzie oddawała istotę naszej działalności, a jednocześnie będzie dobrze zrozumiana i rozpoznawalna międzynarodowo. Nowa nazwa jest bardziej pojemna i spójna z naszą obecną misją, wizją i strategią. Ponadto lepiej odzwierciedlająca nasze rozwojowe portfolio projektów - małych cząsteczek celujących w nowe obszary terapeutyczne. Co więcej wychodząc bardziej aktywnie na rynki międzynarodowe, zarówno w obszarze partneringu, inwestorsko oraz jako partner naukowy i pracodawca, chcemy odświeżyć wizerunek i odzwierciedlić zmiany, jakie zaszły w firmie – mówi Marcin Szumowski, prezes zarządu OncoArendi Therapeutics S.A.

Wraz z budową coraz bardziej międzynarodowego profilu OncoArendi, od połowy stycznia planowane są także zmiany w Radzie Nadzorczej, tak aby podkreślić globalny charakter Spółki i wzmocnić jej kompetencje eksperckie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zagranicznych partnerów i inwestorów.

Do składu Rady Nadzorczej OncoArendi proponowane są kandydatury nowych osób z międzynarodowym doświadczeniem. Decyzję o zmianach w Radzie Nadzorczej podejmą akcjonariusze spółki na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu zwołanym na 13 stycznia 2022 r.

Nowymi członkami Rady Nadzorczej mają zostać: dr Nancy Van Osselaer, dr Paul Van der Horst oraz dr Rafał Kamiński, który złożył w dniu dzisiejszym rezygnację z funkcji Członka Zarządu z dniem 16 stycznia 2022 r. po ponad 2 latach pracy w spółce. Rezygnację z pełnienia funkcji w Radzie Nadzorczej OncoArendi z dniem 16 stycznia złożył również dr Henryk Gruza, który dalej będzie współpracował ze spółką w ramach uczestnictwa w Radzie Naukowej.

Dr Nancy Van Osselaer jest obecnie członkiem Rady Naukowej OncoArendi. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w rozwoju leków uzyskane na kierowniczych stanowiskach w globalnych firmach farmaceutycznych: Galapagos NV, Johnson&Johnson oraz UCB Pharma. W wielu projektach miała kluczowy udział w procesie rejestracji i zatwierdzenia leków do obrotu, prowadząc programy rozwojowe w różnych obszarach terapeutycznych i uczestnicząc w komisjach rozwoju leków. Jest farmaceutką z wykształcenia i posiada doktorat z farmakologii uzyskany na Uniwersytecie w Antwerpii w Belgii.

Dr Paul Van der Horst – od 2021 jest zatrudniony w AgomAb Therapeutics jako Chief Business Officer. Wcześniej pracował w Galapagos NV, gdzie kierował działem rozwoju korporacyjnego, odpowiedzialny za wszystkie większe transakcje, licencjonowanie, M&A oraz inwestycje. Pracował także w butikowym banku inwestycyjnym Kempen & Co w Amsterdamie, zajmując się obrotem europejskimi akcjami farmaceutycznymi i biotechnologicznymi inwestorom instytucjonalnym w Europie i USA. Ma doktorat z ginekologii onkologicznej w Centrum Medycznym Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie w Holandii.

Dr Rafał Kamiński – obecnie Członek Zarządu, Dyrektor s.. Naukowych OncoArendi. Od ponad 15 lat jest związany z przemysłem farmaceutycznym (UCB Pharma, Belgia oraz Roche, Szwajcaria), gdzie był kierownikiem zespołów naukowych w działach B+R. Po ukończeniu studiów medycznych i doktoracie z farmakologii na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, przebywał na zagranicznych stażach w Holandii (Radboud University) i USA (National Institutes of Health) oraz ukończył studia podyplomowe z Medycyny Farmaceutycznej (ULB, Belgia).

Bardzo się cieszę, że do Rady Nadzorczej OncoArendi dołączą światowi specjaliści oraz eksperci w swoich dziedzinach, których doświadczenie i wiedza wzmocni spółkę i jej wartość w branży biotechnologicznej. Jest to kierunek zgodny z naszą strategią umiędzynarodowienia spółki. Dziękuję również Rafałowi Kamińskiemu, który dołączył do nas ponad 2 lata temu i był kluczowym członkiem zespołu. Przez ten czas osiągnęliśmy wspólnie bardzo dużo i liczę, że będziemy kontynuować naszą współpracę korzystając z doświadczenia Rafała, w jego nowej roli – członka naszej Rady Nadzorczej – mówi Marcin Szumowski.