Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Render Cube zadebiutuje na NewConnect 22 grudnia

Udostępnij

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Render Cube S.A. Studio jest autorem hitu Medieval Dynasty i w środę, 22 grudnia, dołączy do grona notowanych spółek na rynku NewConnect. W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 1.064.800 akcji serii A, B i C. Uroczystość debiutu rozpocznie się o godz. 11:00.

Spółka i akcjonariusze w czerwcu br. oraz sama spółka w lipcu br. przeprowadzili dwie oferty publiczne akcji o łącznej wartości 16,8 mln zł. W procesie pozyskania finansowania oraz debiutu na małej giełdzie, spółkę wspiera Grupa INC. Kurs odniesienia dla pierwszych notowań spółki jest równy cenie z obydwu ofert publicznych i wynosi 150,00 zł za akcję, co oznacza kapitalizację w wysokości 160 mln zł.

Uroczystość debiutu Render Cube S.A. na rynku NewConnect odbędzie się 22 grudnia o godz. 11:00.

- Zbliżamy się do bardzo ważnego dnia dla spółki Render Cube. Stanowić on będzie podsumowanie i rezultat działań całego zespołu oraz zaangażowanych doradców, którzy wspierali nas aktywnie w przeprowadzeniu tegorocznych ofert publicznych oraz całym procesie upublicznienia firmy. To był okres wytężonej pracy, ale to właśnie dzięki niemu dysponujemy obecnie strategią, która pozwoli nam na realizację ambitnych celów, a w akcjonariacie spółki znajduje się szerokie grono inwestorów, którzy razem z nami będą partycypować w kolejnych krokach milowych naszego rozwoju – jako studio oraz jako spółka giełdowa. Dziękuję każdemu z osobna za wkład włożony w osiągnięte przez nas sukcesy oraz wszystkim graczom, którzy tworzą niezwykłą i zaangażowaną społeczność wokół produkcji Medieval Dynasty – komentuje Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube.

Transmisja online uroczystości debiutu odbędzie się na kanale YouTube GPW pod adresem:
https://www.youtube.com/user/WarsawStockExchange/videos

Medieval Dynasty to tytuł, który po 12-miesięcznej obecności w formule early access, 23 września br. osiągnął status pełnej wersji, dostępnej w czterech zróżnicowanych pod względem dodatkowej zawartości edycjach. Zebrana przez tytuł ilość komentarzy na platformie Steam wynosi blisko 23 tys. utrzymując wysoki, 90% poziom ocen pozytywnych. Produkcja sprzedała się dotąd w liczbie ponad 750 tys. egzemplarzy, a wishlista, czyli liczba graczy oczekujących na zakup, przekracza 1,1 mln zapisów.

W ręce graczy została oddana już pierwsza duża aktualizacja z ogłoszonej dla tytułu Medieval Dynasty road mapy. Wprowadzony do gry opcjonalny tryb TPP był jednym z najczęściej zgłaszanych przez graczy usprawnieniem. Studio koncentruje się obecnie na pracach nad konsolową wersją gry, której premiera zaplanowana jest na przyszły rok. W przygotowaniu jest również wersja na gogle VR w ramach umowy ze spółką Spectral Games.

W zeszłym roku Render Cube osiągnął 7,5 mln zł przychodu, a zysk netto wyniósł blisko 6 mln zł. W ciągu trzech kwartałów 2021 r. spółka zanotowała 8,4 mln zł przychodów i 6,1 mln zł zysku netto. Wyniki za III kwartał uwzględniały już pierwsze płatności związane z obecnością tytułu Medieval Dynasty w usłudze Microsoft Xbox Game Pass For PC. Sprzedaż premierowej wersji Medieval Dynasty będzie ujęta w wynikach IV kwartału.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+