Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Ultimate Games wykona porty gry Play2Chill na konsole

Udostępnij

Zgodnie z zapowiedziami producentów, gra Motorcycle Mechanic Simulator 2021 pojawi się w przyszłym roku na najpopularniejszych konsolach. Play2Chill, notowany na NewConnect producent i wydawca gier wideo, podpisał umowę z ULG (ULTGAMES) na wykonanie portów na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Spółka szykuje także kolejne nowości, które systematycznie będzie wprowadzała do projektu.

- Cieszymy się, że będziemy mogli rozszerzyć dystrybucję gry Motorcycle Mechanic Simulator 2021 o najpopularniejsze konsole, która daje nam możliwość zwiększenia sprzedaży i popularności naszej produkcji. Tytuł powinien pojawić się na urządzeniach od Sony, Microsoftu i Nintendo w pierwszym półroczu 2022 roku z zastrzeżeniem, że ten termin może ulec wydłużeniu. Zgodnie z umową, Ultimate Games wypłaci Play2Chill wynagrodzenie ze sprzedaży gry na wspomnianych platformach w wysokości 50 proc. brutto

- mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill.

P2C (P2CHILL) udzieliło licencji na wykonanie portów przez Ultimate Games gry Motorcycle Mechanic Simulator 2021 na konsole  PlayStation 4, Xbox One, i Nintendo Switch. Debiutancka gra warszawskiego studia ma zostać wydana na urządzeniach Sony, Microsoftu i Nintendo w pierwszej połowie 2022 roku. Ultimate Games będzie również odpowiedzialne za dystrybucję, promocję oraz marketing. Motorcycle Mechanic Simulator pojawi się w sprzedaży w wersji cyfrowej.

Globalna premiera Motorcycle Mechanic Simulator 2021 odbyła się 17 listopada br. na platformie Steam. Od dnia premiery, spółka nieprzerwanie streamuje grę na Steamie, a w ostatnich 30 dniach recenzje graczy na tej platformie są w 84 procentach pozytywne. W 72 godziny od premiery gra sprzedała się w liczbie 8,5 tys. egzemplarzy. Tym samym tytuł trafił na 24 miejsce w klasyfikacji sprzedaży Steam Global Bestsellers. Cena pełnej wersji gry wynosi 19,99 USD. Spółka szykuje także kolejne nowości, które systematycznie będzie wprowadzała do projektu.

- Od premiery gry Motorcycle Mechanic Simulator 2021 nieprzerwanie pracujemy nad rozwojem naszej debiutanckiej produkcji. W ostatnim czasie wprowadziliśmy aktualizacje, w których zostały dodane nowe typy zleceń – głównie ukierunkowane na tuning motocykli, a także nowe customowe części do jednośladów

- mówi Tomasz Róziecki.

- Mogę jeszcze zdradzić, że po Nowym Roku pojawi się coś dla fanów ścigaczy, czyli nowe motocykle sportowe - dodaje.

MMS 2021 docelowo będzie dostępny na konsolach Xbox, PlayStation, Nintendo Switch oraz urządzeniach VR.

Współwydawcą Motorcycle Mechanic Simulator 2021 jest PlayWay. Łączny budżet gry wyniósł ok. 1,2 mln zł.

Play2Chill aktualnie pracuje nad wersjami demonstracyjnymi gier, takich jak Aztec Empire, czy przygotowywanej przez zespół FrogVille Games - Far North Survival.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+