Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Live Motion Games zawarła umowę z 505 Games na wydanie Chernobyl Liquidators

Udostępnij

Live Motion Games – notowany na NewConnect producent gier wideo – zawarł umowę z globalnym wydawcą 505 Games. Na mocy zawartego kontraktu 505 Games będzie pełnił rolę wydawcy Chernobyl Liquidators – największego tytułu z portfolio produkcyjnego Live Motion Games. Wartość umowy opiewa na blisko 13 mln PLN (2,8 mln EUR). W I połowie 2022 roku na rynek trafi Train Station Renovation Germany i Builder Simulator.

- Z satysfakcją ogłaszamy, że podpisaliśmy umowę z globalnym wydawcą gier komputerowych – 505 Games. Na mocy zawartego kontraktu nasz partner biznesowy będzie pełnił rolę wydawcy projektu Chernobyl Liquidators. Ufam, że podjęta współpraca, przełoży się na dotarcie gry do jeszcze szerszego grona odbiorców, co w konsekwencji pozytywnie wpłynie na wyniki sprzedażowe tytułu – mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games.  

Wartość kontraktu opiewa na prawie 13 mln PLN (2,8 mln EUR).

W ramach umowy spółce LMG (LMGAMES) będzie przysługiwać wynagrodzenie w kwocie 1,26 mln EUR z tytułu udzielenia praw licencyjnych (płatne proporcjonalnie do realizacji umowy jeszcze przed premierą gry). Ponadto umowa przewiduje możliwość zwiększenia zaangażowania 505 Games, w zakresie udzielonych mu praw, o kwotę co najmniej 0,55 mln EUR, która ma być przeznaczona na marketing, lokalizację i testy. Kolejny 1 mln EUR dotyczy wykupu pełni praw autorskich do gry.

Chernobyl Liquidators to rozbudowana gra z gatunku survival/symulator, która od samego początku zbiera pozytywne opinie użytkowników i buduje swoje community. Tytułowi likwidatorzy to specjalny zespół cywilów i wojskowych, którzy zostali powołani do uporania się ze skutkami katastrofy nuklearnej w Czarnobylu. Symulator opiera się na pracy w czarnobylskiej elektrowni, a do głównych zadań gracza należy powstrzymanie śmiercionośnego promieniowania oraz pomoc poszkodowanym.

505 Games to globalny wydawca i dystrybutor gier z siedzibą w Mediolanie, który należy do koncernu Digital Bros. Włoski publisher wydaje produkcje na wiodące platformy sprzętowe oraz urządzenia mobilne i przenośne konsole. Jednym z najbardziej znanych tytułów 505 Games jest gra Death Stranding i Ghost Runner.

- Chernobyl Liquidators to projekt, w którym pokładamy duże nadzieje. Chcemy by nasz największy tytuł w realistyczny sposób oddał klimat akcji ratunkowej po wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu. Gracz wcieli się w postacie, które były najbliżej poszkodowanych, poczuje na własnej skórze trudności sytuacji i wyborów, z jakimi likwidatorzy musieli się zmagać na pierwszym froncie katastrofy – mówi Paweł Lipiec, Head of PR & Marketing w Live Motion Games. – Ta gra to także odejście od mocno eksploatowanego pomysłu na strzelankę z mutantami. Wcielamy się w ludzi mających do rozwiązania prawdziwe, historyczne i najczęściej bardzo trudne problemy, w trakcie walki ze skutkami awarii – dodaje.

Live Motion Games aktualnie pracuje nad kilkoma projektami jednocześnie. W I półroczu 2022 r. swoje premiery będą miały: Builder Simulator (Q2 2022) oraz DLC do flagowego tytułu Studia pt. Train Station Renovation – Germany.

- DLC dla Train Station Renovation to ukłon w stronę społeczności jaka zbudowała się wokół naszego tytułu. Biorąc pod uwagę świetną sprzedaż bazowej wersji gry, nowa funkcjonalność osadzona w niemieckich realiach kolejowych, powinna przypaść do gustu entuzjastom tej produkcji. Projekt jest niemal skończony. Aktualnie dokonujemy drobnych poprawek i szlifów, wszystko po to do graczy trafił dopracowany produkt  – mówi Paweł Lipiec.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+