Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Styczniowa dziesiątka, czyli inwestycyjne typy BNP Paribas BM

Udostępnij

Nowy rok, nowa… spółka? Eksperci BNP Paribas BM wchodzą w 2022 r. ze spokojem, nie modyfikując przygotowywanego portfela znacząco. Bo i dlaczego by mieli. Po słabszym listopadzie, wytypowane przez analityków spółki radziły sobie w ostatnim miesiącu 2021 r. bardzo solidnie. Akcje Inter Cars zyskały w grudniu +11,3%, a BoomBit niemal +23,8% z nawiązką rekompensując słabsze zachowanie Asbisu i TIMu.

Jedyna styczniowa nowość w portfelu BNP Paribas BM to akcje ALR (ALIOR). Specjaliści oceniają akcje Aliora jako atrakcyjne względem pozostałych banków m.in. z uwagi na wysoką wrażliwość wyniku na oczekiwane podwyżki stóp procentowych (BM BNP Paribas oczekuje stopy referencyjnej na poziomie 3,5% w połowie 2022 r.), a także niższą, prognozowaną wycenę wskaźnikową względem średniej dla WIG-BANKI.

„Zwracamy także uwagę na lepsze od oczekiwań wyniki za 3Q, za czym stał zarówno wynik odsetkowy jak i niższe koszty ryzyka, które zgodnie z oczekiwaniami zarządu mają być utrzymane na korzystnym poziomie również w 2022 r.” - dodano

Warto zaznaczyć, że analitycy BNP Paribas BM nie są jedynymi, którzy w najbliższym czasie oczekują wzrostu notowań akcji Alior Banku. Spółkę znajdziemy także wśród top picks na 2022 r. DM BOŚ.

Alior Bank zastąpił w portfelu miejsce CIE (CIECH). Akcje chemicznej spółki zaliczyły raczej neutralny grudzień, a opuszczenie zestawienia nie jest związane z żadnymi czynnikami fundamentalnymi. Jak czytamy w uzasadnieniu, zamiana wynika jedynie ze zmiany na atrakcyjniejszą propozycję w krótkim terminie.

Pozostała część portfela nie ulega zmianie. Znajdujące się w nim spółki to w dalszym ciągu: ASB (ASBIS)APR (AUTOPARTN)BBT (BOOMBIT)BDX (BUDIMEX)CCCCAR (INTERCARS), KER (KERNEL), SHO (SHOPER) oraz TIM.

Zachowanie portfela BNP Paribas BM w grudniu 2021 r.

Jeśli nie jesteś naszym abonentem, a chcesz docenić naszą pracę, możesz to zrobić stawiając nam po prostu symboliczną kawę.

postaw nam kawę
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+