Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

XTPL i Nano Dimension rozpoczynają współpracę w celu opracowania przewodzącego nanotuszu nowej generacji

Udostępnij

XTPL (XTP (XTPL)), globalny dostawca przełomowych rozwiązań nanodruku dla światowego rynku elektroniki, oraz notowana na NASDAQ izraelska firma Nano Dimension Ltd. (Nasdaq: NNDM) będą współpracować nad stworzeniem specjalnej formulacji tuszu przewodzącego prąd, opartego na nanocząstkach metalicznych, do rynku drukowanych płytek PCB  oraz Additively Manufactured Electronics (AME).

Nano Dimension Ltd. jest liderem w branży elektroniki wytwarzanej za pomocą metody addytywnej (AME) elektroniki drukowanej 3D i addytywnej mikroprodukcji (Micro-AM). Firma technologiczna dąży do transformacji branży elektronicznej i pokrewnych sektorów wytwarzania addytywnego poprzez tworzenie
i dostarczanie przyjaznych dla środowiska i efektywnych ekonomicznie metod przyrostowych, zgodnie
z koncepcją Industry 4.0, jednocześnie umożliwiając jednoetapową konwersję projektów cyfrowych
w urządzenia o praktycznym zastosowaniu. Spółka jest w stanie oferować rozwiązania w tej dziedzinie na zlecenie kontrahentów w każdym czasie i w każdym miejscu.

W ramach współpracy XTPL i Nano Dimension będą koncentrować się na rozwoju nowego, wydajnego nanotuszu o wysokiej przewodności do przemysłowych zastosowań w produktach Nano Dimension nakierowanych na produkcję płytek PCB. 

– Bardzo cieszymy się z nawiązania tej współpracy. Jesteśmy głęboko przekonani, że połączenie pozycji rynkowej i rozwiązań technologicznych Nano Dimension oraz konkurencyjnej technologii XTPL i know-how
w zakresie wytwarzania wysokowydajnych tuszy przewodzących przyczyni się do dalszego rozwoju rynku wytwarzania elektroniki metodami addytywnymi AME
– mówi Filip Granek, Prezes Zarządu XTPL S.A.

Dodawanie nowych materiałów do naszego portfolio ma istotne, strategiczne znaczenie dla naszej firmy. Dlatego oprócz prowadzenia wewnętrznych prac nad rozwojem dielektrycznego i przewodzącego tuszu współpracujemy blisko z dostawcami w celu poszerzenia zakresu dostępnych materiałów przeznaczonych do nowych zastosowań – mówi Hanan Gino, Chief Product Officer of  Nano Dimension Ltd. – Dzięki wykorzystaniu wiedzy XTPL będziemy w stanie jeszcze bardziej ułatwić klientom tworzenie nowych klas wysokowydajnych urządzeń elektronicznych (HI-PEDS®) z wykorzystaniem naszych rozwiązań AME – dodaje.

Założona w 2012 roku spółka Nano Dimension Ltd. dostarcza rozwiązania w zakresie elektroniki addytywnej. Aktywne elektroniczne i elektromechaniczne podzespoły o wysokiej jakości są nieodzownym elementem inteligentnych dronów, samochodów, satelit, smartfonów i urządzeń medycznych in vivo. Flagowym produktem spółki jest jej autorski system DragonFly IV®, który pozwala na wytwarzanie wysokowydajnych urządzeń elektronicznych (Hi-PED®) dla różnych branż.

Pierwsze przychody ze sprzedaży z podjętej współpracy XTPL może odnotować w rachunku wyników począwszy od roku 2022.

XTPL rozwija oraz komercjalizuje trzy komplementarne a jednocześnie niezależne linie biznesowe: nanotusze przewodzące, urządzenia prototypujące Delta Printing System oraz głowice drukujące EPSILON przeznaczone do wdrożeń przemysłowych na linie produkcyjne globalnych producentów elektroniki nowej generacji. 

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+