Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

NWZA True Games Syndicate zadecydowało o połączeniu z True Games

Udostępnij

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy TGS (TRUEGS) w dniu 12 stycznia br. jednogłośnie zdecydowało o połączeniu Spółki z True Games SA. Dalsza działalność Spółek zajmujących się produkcją gier wideo, wchodzących w skład Rodziny MOV (MOVIEGAMES), będzie prowadzona pod nazwą True Games Syndicate. Również akcjonariusze niepublicznego True Games S.A. podjęli tożsamą uchwałę w dniu 12 stycznia.

Celem True Games Syndicate jest stworzenie globalnej marki gamingowej związanej z kulturą ulicy, w ramach której będą wydawane gry ukazujące życie na granicy prawa, doświadczenia na co dzień niedostępne, a często nielegalne.

- Niezwykle cieszy nas finalizacja procesu, który był dla nas priorytetowy, i nad którym pracowaliśmy od blisko roku. Połączenie pozwoli nam w pełni wykorzystać nasz potencjał i zwiększyć wydajność naszych zespołów developerskich, a przede wszystkim jest świetnym sygnałem dla rynku, obecnych oraz przyszłych akcjonariuszy. Czekamy na finalizację procedury prawnej, która może potrwać kilka miesięcy, ale już odczuwamy, w jak dużym stopniu ułatwi nam to dalsze działania, przekładając się na szybszy rozwój spółki. Kolejnym naszym krokiem będzie przedstawienie roadmapy na ten rok, ze szczególnym uwzględnieniem najbliższych miesięcy - mówi Patryk Jasiński, Prezes True Games Syndicate.

True Games to jedna z kluczowych spółek w Grupie Kapitałowej Movie Games, której zadaniem jest praca nad projektami skierowanymi do społeczności zbudowanej wokół naszego hitu Drug Dealer Simulator. Istnieje duży i chłonny rynek na produkcje traktujące o ciemniejszej stronie życia, dlatego cieszymy się z postępów dokonywanych przez True Games oraz jako wydawca, i w ramach Rodziny Movie Games, dołożymy starań w celu komercjalizacji gier o tematyce półświatka i nocnego życia wielkich miast - komentuje Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games S.A.

True Games zostało założone w maju 2020 roku przez notowane na warszawskiej giełdzie Movie Games oraz rapera Michała „Małolata” Kaplińskiego, który wspierał merytorycznie produkcję „Drug Dealer Simulator”. Gra, wydana w drugiej połowie 2020 roku, błyskawicznie dotarła na szczyt listy bestsellerów platformy STEAM. W miesiąc przyniosła zysk powyżej miliona dolarów, a koszt produkcji zwrócił się zaledwie 30 minut od premiery. Jednym z inwestorów został raper Wojciech „Sokół” Sosnowski.

Obecnie True Games pracuje nad kilkoma tytułami w różnym stadium zaawansowania. Głównym projektem studia jest Nightclub Manager: Violet Vibe - gra polegająca na zarządzaniu nocnymi klubami, rozgrywana z perspektywy pierwszej osoby. Trwają prace także nad projektem o roboczym tytule Project Castle, symulatorze poświęconym więziennemu życiu i interesach prowadzonych poza czujnym spojrzeniem strażników.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+