Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

ERBUD rozbuduje fabrykę czekolady

Udostępnij

Budowlany potentat nie zwalnia tempa i rusza z realizacją kolejnego kontraktu. Toruński odział ERBUD-u wystartował właśnie z rozbudową zakładu wyrobów czekoladowych w Tucholi w województwie kujawsko-pomorskim. Wartość umowy to 31,5 mln zł.

ERB (ERBUD), na mocy umowy podpisanej z Pomorskie Pralinki sp. z o.o., rozbuduje zakład w Tucholi przy ul. Usługowej 1. Rozpoczęcie robót zaplanowano na 19 stycznia 2022 r., a ich zakończenie na 30 listopada 2022 r.  

To kolejna duża umowa realizowana przez toruński oddział ERBUD-u.   W grudniu ubiegłego roku spółka poinformowała o podpisaniu dwóch kontraktów: z Orpea Polska na budowę Domu Seniora w Gdańsku o wartości 58,6 mln zł netto oraz z siecią Lidl. W miejscowości Piorunów (województwo mazowieckie) powstanie Centrum Dystrybucyjne LIDL BŁONIE, które będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w europejskim portfolio sieci. Wartość podpisanej umowy wyniosła blisko 300 mln zł (najwyższy zeszłoroczny kontrakt ERBUD-u w budownictwie kubaturowym). Tym samym portfel zleceń czołowej polskiej grupy budowlanej przebił wartość 3 mld zł.

Na koniec września 2021 r. backlog Grupy wynosił bowiem 2,93 mld zł.

ERBUD ma ogromne doświadczenie w budowie hal magazynowych i obiektów przemysłowych. Wśród największych kontraktów Grupy w tym obszarze zaliczyć można m.in. Jaworznicki Park Przemysłowo-Technologiczny w Jaworznie, zakład produkcyjny firmy Bosch w Mirkowie czy centrum badawczo-rozwojowe dla Unilever w Poznaniu.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+