Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Poznaliśmy datę debiutu na Nintendo Switch Rover Mechanic Simulator od Piramid Games

Udostępnij

Rover Mechanic Simulator, w której gracze wcielają się w mechanika pracującej na jednej z pierwszych kolonii na Marsie, 18 lutego 2022 roku zadebiutuje na konsoli Nintendo Switch. Cena gry została ustalona na 11.99 USD. Przez pierwsze dwa tygodnie sprzedaży nabywcy tytułu otrzymają 30 proc. zniżkę. Zdaniem zarządu PDG (PYRAMID) – dystrybucja gry na japońską konsolę ma przyczynić się do jeszcze większego wzrostu jej sprzedaży i rozpoznawalności wśród graczy na całym świecie. Za port konsolowy produkcji odpowiada ConsoleWay z grupy Ultimate Games.

- Cieszymy się, że w naszą grę będą mogli zagrać miłośnicy tej bardzo popularnej  konsoli. Rover Mechanic Simulator zadebiutuje w wersji na Nintendo Switch 18 lutego br. Uważamy, że rozszerzenie dystrybucji właśnie o tę platformę wpłynie korzystnie na wzrost rozpoznawalności i sprzedaży naszej gry, a tym samym może mieć wpływ na wyniki finansowe Pyramid Games - mówi Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games.

Nintendo Switch zadebiutowała na początku 2017 roku. Od tego czasu przenośna, japońska konsola sprzedała się w liczbie ponad 90 milionów sztuk.

Rover Mechanic Simulator przenosi graczy na Marsa, gdzie jako mechanicy odpowiadają za naprawę i konserwację łazików marsjańskich. Roboty mają służyć załodze, która przy ich pomocy zbiera szczegółowe informacje o strukturze Czerwonej Planety. Gracze mają do dyspozycji narzędzia i stoły warsztatowe pomocne w diagnozie i naprawie uszkodzeń łazików. Nowe części marsjańscy mechanicy pozyskują z drukarki 3D. Symulator spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez graczy. Aktualnie oceny użytkowników na platformie Steam pełnej wersji są w 89 proc. pozytywne.

Oprócz wersji na PC, gra jest także dostępna na konsole Xbox i PlayStation.

Zespół Pyramid Games jednocześnie pracuje nad grą Dinosaur Fossil Hunter. Na graczy czeka przygoda, w  której jako paleontolodzy będą poszukiwać skamieniałości wymarłych stworzeń. Producent zaplanował premierę w 2022 roku.

- Prace nad Dinosaur Fossil Hunter są już na zaawansowanym etapie. W najbliższych dniach chcemy rozpocząć zapisy do playtestów gry. Jest to symulator, w którym użytkownicy postarają się odkryć nieznane tereny po to, żeby odnaleźć skamieniałości dinozaurów. Następnie swoje znaleziska będą mogli zaprezentować na wystawie we własnym muzeum - mówi Jacek Wyszyński.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+