Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

MediLynx rozpoczyna współpracę z Narodowym Instytutem Zdrowia w USA

Udostępnij

MediLynx ogłasza podjęcie współpracy z amerykańską Siecią Badań Kardiochirurgicznych (CTSN), finansowaną przez instytucje rządowe Narodowy Instytut Serca, Płuc i Krwi (NHLBI) oraz Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH). MediLynx będzie dostawcą rozwiązań do zdalnej diagnostyki w prowadzonym przez renomowane ośrodki badawcze badaniu klinicznym. Celem badania jest określenie skali występowania pooperacyjnego migotania przedsionków w wyselekcjonowanej grupie pacjentów.

Badanie o nazwie: Antykoagulacja w nowych przypadkach pooperacyjnego migotania przedsionków po pomostowaniu aortalno-wieńcowym (w ramach badania PACeS) – elektroniczna opieka zdrowotna (Anticoagulation for New-Onset Post-Operative Atrial Fibrillation after CABG (PACeS) Digital Health Sub-study), jest wieloośrodkowym randomizowanym badaniem klinicznym, w którym do monitorowania rytmu serca będą wykorzystywane urządzenia PocketECG 4 dostarczone przez MediLynx.

W badaniu, w którym będzie używane urządzenie PocketECG 4, udział weźmie 500 pacjentów. Zostanie prowadzone w doświadczonych ośrodkach klinicznych będących częścią sieci CTSN. Planowany czas udziału pacjentów w badaniu to 48 miesięcy, a każdy uczestnik otrzyma urządzenie PocketECG na okres 30 dni od chwili wypisu ze szpitala.

– Kluczem do skutecznego zarządzania opieką zdrowotną jest stałe poszukiwanie lepszych rozwiązań poprzez działalność badawczą. W MediLynx jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez sieć CTSN, finansowaną przez amerykańskie instytucje rządowe NHLBI/NIH, do współpracy z ponad 25 ośrodkami akademickimi przy tym niesamowitym badaniu. MediLynx oraz technologia PocketECG zostały wybrane ze względu na nasze nowoczesne rozwiązania i potwierdzoną skuteczność kliniczną w diagnostyce kardiologicznej – powiedział William Moody, Dyrektor Operacyjny (COO) MediLynx.

- To dla nas bardzo ważny, referencyjny projekt, potwierdzający najwyższa klasę technologii PocketECG. Dzięki niemu dotrzemy z naszymi rozwiązaniami do szerszej grupy potencjalnych klientów i zwiększymy rozpoznawalność naszych technologii, co powinno wesprzeć rozwój sprzedaży na rynku USA. Współpraca z amerykańskimi ośrodkami akademickimi to także ważny sygnał dla potencjalnych partnerów z innych krajów, dodatkowo uwierzytelniający skuteczność naszych technologii– mówi Maciej Gamrot, CFO, Członek Zarządu, CFO MDG (MEDICALG).

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+