Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Nowe demo gry Builder Simulator na Festiwalu Steam Next 2022

Udostępnij

Builder Simulator – autorski tytuł od notowanej na NewConnect spółki Live Motion Games, w ostatnim czasie przeszedł istotne odświeżenie i otrzymał szereg usprawnień, w tym ponad 50% lepszą wydajność, zupełnie nowy system animacji oraz tryb wspierający najsłabsze komputery. Jednocześnie Studio wzbogaciło wersję demonstracyjną gry, a efekty tych prac zostaną zaprezentowane lada dzień – podczas zimowej edycji Festiwalu Steam Next 2022. Demo projektu otrzymało m.in. postać Bill Derr’a, który przeprowadza graczy przez wirtualny świat budowy i pomaga zapoznać się z poszczególnymi mechanikami.

Premiera pełnej wersji gry LMG (LMGAMES) na PC, zaplanowana jest na I półrocze tego roku.  

Festiwal Steam Next to coroczne, kilkudniowe święto gier. Dzięki festiwalowi, gracze mają możliwość zapoznania się z pierwszymi mechanikami i rozgrywkami do swoich ulubionych tytułów, które wkrótce ukażą się w sklepie Steam. Tegoroczna zimowa edycja tego wydarzenia potrwa od 21 do 28 lutego, a w ramach festiwalu dostępne będą setki dem.

- Chcąc spełnić rosnące oczekiwania naszego community, staramy się systematycznie udoskonalać nasze gry. Dlatego przez ostatni rok intensywnie pracowaliśmy nad rozwojem Builder Simulator’ a. To tytuł, w którym pokładamy duże nadzieje. W lutym, podczas Festiwalu Steam Next, zaprezentujemy mocno zaktualizowane - żeby nie powiedzieć zupełnie nowe - demo gry. Zeszłoroczny Festiwal zaowocował zebraniem bogatego feedbacku od graczy. Dokładnie przyjrzeliśmy się wszystkim uwagom i wdrożyliśmy ogromną liczbę zmian. Wierzymy, że dzięki temu dostarczymy produkt, który jest jeszcze lepiej dopasowany do oczekiwań rynku

– mówi Paweł Lipiec Head of PR & Marketing w Live Motion Games S.A.

– W nowym demo dodaliśmy szereg nowości, m.in. postać Bill Derr’a, który przeprowadzi nas przez grę i pomoże zapoznać się z poszczególnymi mechanikami. Liczę na to, że gracze będą usatysfakcjonowani, a nowa odsłona stanie się preludium do sukcesu rynkowego tej gry – dodaje Paweł Lipiec.

W Builder Simulator gracz jest ,,prowadzony za rękę’’ od planowania przez budowę, aż wykończenia gotowego budynku. Gra od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem odbiorców, a od 2020 r. zasila TOP Wishlist platformy Steam.

Przy projekcie Live Motion Games pełni rolę zarówno producenta, jak i współwydawcy. Drugim współwydawcą jest notowana na głównym rynku GPW spółka PlayWay.

Premiera gry w wersji na PC odbędzie się w I półroczu 2022 roku.

Docelowo gra zostanie osadzona w świecie wirtualnej rzeczywistości.

Ponadto w tym roku szykuje się duże DLC dla flagowej produkcji Studia – Train Station Renovation.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus